لاغری در خواب؛ ۷ راهکار که شب ها وزن کم کنید

هرچند ممکن است این ایده دور از ذهن به نظر برسد، اما در واقع لاغری در خواب یک حوزه تحقیقاتی در حال رشد است!

لاغری در خواب؛ ۷ راهکار که شب ها وزن کم کنید

براساس تحقیقات بنیاد ملی خواب، زندگی مدرن در حال ایجاد تداخل در ریتم شبانه‌روزی طبیعی است که بدن معمولاً دنبال می‌کند. در حقیقت، این اختلال ممکن است بدن را تشویق به حفظ چربی کند.

با این حال روش‌هایی برای کمک به مقابله با این اثرات وجود دارد!

۱. محیط خواب‌تان را خنک‌ نگه دارید

مطابق با یک مطالعه کسانی که دمای اتاق خواب‌شان را در حدود ۱۸ درجه نگه می‌دارند، چربی‌سوزی بسیار بالاتری دارند و متابولیسم‌شان تا ۱۰٪ افزایش می‌یابد.

۲. لاغری در خواب، تمرینات قدرتی را به ورزش روزانه‌تان اضافه کنید

تمرینات قدرتی برای همه کسانی که به دنبال کاهش وزن شبانگاهی هستند، لازم است. این تمرینات کمک می‌کنند که بدن حتی بعداز پایان جلسه، چربی بسوزاند.

۳. تمرینات وزن بدن انجام بدهید

قبل از خواب ده بار اسکوات بزنید، ۳۰ ثانیه پلانک بروید یا پوش‌آپ انجام بدهید.

۴. وعده شام‌تان را کوچک کنید

خوردن مقدار زیادی غذا برای شام، باعث می‌شود که بدن به جای سم زدایی روی هضم غذایی که خورده‌اید تمرکز کند! بنابراین یک غذای سبک بخورید اما با معده خالی هم به خواب نروید!

۵. لاغری در خواب، در تمام طول روز بخورید!

رساندن پروتئین به بدن به صورت چند ساعت یکبار، هم قند خون را پایدار می‌کند و هم متابولیسم را سرعت می‌دهد، حتی در طول خواب!

۶. وسایل الکترونیکی را به اتاق خواب نبرید

برای کاهش وزن در خواب، باید لپ‌تاپ و گوشی و تبلت را بیرون اتاق خواب بگذارید! یک مطالعه نشان داده‌است که مواجهه با نور آبی در شب، گرسنگی و مقاومت به انسولین را افزایش داده،‌ سبب افزایش وزن می‌شود.

۷. اتاق را تاریک‌تر کنید

برای کاهش وزن در خواب، اتاق‌تان را تاریک کنید. تحقیقات نشان‌ داده‌اند که نور، تولید ملاتونین را با اختلال مواجه می‌کند و تولید چربی قهوه‌ای را افزایش می‌دهد.

منبع: خبرنامه

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما