اگه دنبال کاهش وزنی، این نوشیدنی‌ها رو بذار کنار!

وقتی صحبت از کاهش وزن به میان می‌آید، همه در مورد این که باید چه غذاهایی را از رژیم غذایی‌شان اضافه یا کم کنند، صحبت می‌کنند. اما آنچه می‌نوشید می‌تواند به اندازه آنچه برای کاهش وزن می‌خورید بر بدن تأثیرگذار باشد.

اگه دنبال کاهش وزنی، این نوشیدنی‌ها رو بذار کنار!

 آب میوه

بسیاری از آب میوه‌ها علیرغم تصوری ما از سالم بودن‌شان، مملو از قندهای اضافه شده هستند که می‌توانند بر رژیم کاهش وزن تاثیر منفی گذاشته و فرایند آن را خنثی کنند. متخصصان تغذیه از افراد دارای رژیم لاغری می‌خواهند تا از نوشیدن آبمیوه جلوگیری کنند، زیرا این نوشیدنی‌ها حاوی قند بالایی هستند که سطح قند خون را افزایش می‌دهند. همچنین منجر به افزایش کالری دریافتی می‌شوند و آنطور که باید لاغر نخواهید شد.

هرچند اکثر مردم بر این باورند که آبمیوه یک نوشیدنی سالم است، اما حتی اگر با 100 درصد میوه تازه نیز تهیه شود، باز هم قند بیشتری نسبت به زمانی دارد که میوه آن را میل می‌کنید. همچنین هرچند آب میوه حاوی مواد مغذی بیشتری نسبت به نوشیدنی‌هایی مانند نوشابه است، اما هیچ فیبری ندارد و با نوشیدن این نوشیدنی هیچ وقت سیر نخواهید شد، بلکه کالری بیشتری جذب خواهید کرد.

لاته

اگرچه قهوه سیاه می‌تواند حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها و فواید زیادی بر سلامت بدن باشد، اما نوشیدنی‌های حاوی قهوه مانند فراپوچینو و لاته خواص و فواید زیادی برای بدن ندارند. زیرا نوشیدنی‌هایی مانند لاته می‌توانند حاوی شیر، خامه، قندهای افزوده شده و خامه فرم گرفته باشند. به همین دلیل به جای لاته باید یک فنجان قهوه سیاه بنوشید. زیرا قهوه سیاه حاوی کالری کم یا حتی گاهی بدون کالری هستند که بر خلاف لاته می‌توانند به نوشیدنی مفید برای رژیم غذایی کاهش وزن باشند. اگر رژیم دارید و هوس لاته کرده اید، بهتر است یک لیوان قهوه سیاه ساده و بدون شکر بنوشید.

شیر جو دوسر

در حالی که شیر جو دوسر گزینه ای مناسب برای گیاهخواران و کسانی است که با لاکتوز حساسیت دارند، اما قندهای اضافه و محتوای بالای کالری آن می‌توانند بر رژیم غذایی کاهش وزن تاثیر بگذارند. اما مشکل اصلی این شیر گیاهی، نداشتن پروتئین و داشتن کربوهیدرات بالاست. به همین دلیل این شیر برای افراد که به دنبال لاغری هستند، پیشنهاد نمی شود. زیرا این نوشیدنی هیچ پروتئینی ندارد تا شما را برای مدت طولانی سیر نگهدارد، همچنین پر کربوهیدرات است و می‌تواند به سرعت باعث افزایش قند خون و حتی سقوط ناگهانی آن شود. بنابراین در طول فرایند کاهش وزن از نوشیدن شیر جو دوسر خودداری کنید.

نوشابه های انرژی زا

هرچند اغلب افراد نوشابه های انرژی زا را به منظور تشدید و افزایش انرژی بدن مصرف می‌کنند، اما این نوشیدنی‌ها حاوی قند و کافئین هستند که به طور غیرمستقیم بر کنترل وزن تاثیر می‌گذارند. بنابراین شما می‌توانید به جای نوشابه‌های انرژی زا خوب غذا بخورید و خواب باکیفیت داشته باشید تا سلامت بدن‌تان تضمین شود.

نوشابه قندی

این نوشیدنی‌های گازدار سرشار از قند و فاقد ارزش غذایی هستند که می‌توانند منجر به اضافه وزن سریع تر شوند. بر اساس گفته متخصصان تغذیه به جای نوشیدن نوشابه های قندی که از بدنترین نوشیدنی ها برای کاهش وزن به حساب می‌آیند، سعی کنید دمنوش های گیاهی، دتاکس یا آب دم مصرف کنید.

شاید فکر کنید نوشیدنی های رژیمی برای کاهش وزن مناسب هستند اما باید بگوییم که همین نوشیدنی ها نیز پر از کالری و شکر هستند که هیچ کمکی به لاغری شما نمی‌کنند. پس به جای هر نوع نوشابه قندی آب ساده یا دمنوش های گیاهی بنوشید.

لیموناد

در حالی که فکر می‌کنیم ترشی لیموناد هیچ تاثیری بر اضافه وزن ندارد و می‌توانیم به راحتی این نوشیدنی را به رژیم غذایی کاهش وزن اضافه کنیم، اما محتوای قند آن می‌تواند مقدار زیادی کالری داشته باشد. بنابراین نوشیدن لیموناد باعث افزایش کالری دریافتی می‌شود. با این حال اگر دوست دارید نوشیدنی حاوی لیمو مصرف کنید، آب نصف لیمو را درون یک لیوان آب ولرم اضافه کنید و بنوشید. این نوشیدنی نه تنها هیچ کالری ندارد، بلکه باعث می‌شود سریعتر لاغر شوید.

اسموتی میوه ای بدون پروتئین

اسموتی‌ها اغلب نوشیدنی سالم در نظر گرفته می‌شوند. در حالی که اگر این اسموتی ها حاوی پروتئین نباشند به بمب های قندی تبدیل می شوند. پروتئین سیر کننده ترین درشت مغذی است که می‌تواند به کنترل وزن کمک کند. بنابراین برای این که سریع تر لاغر شوید باید به اسموتی های میوه ای ماست یونانی یا پودر پروتئین اضافه کنید تا سریع تر وزن کم کنید. در غیر این صورت نباید هرگز اسموتی بنوشید.

منبع: خبرنامه

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما