10 حقیقت علمی در رابطه با شکست های عشقی

واضح است که در کنار انتخاب های غلط و اشتباه دگرگونی در روش زندگی با ورد فناوری و چگونگی استفاده از آن و خیلی از عوامل زیاد دیگر باعث میشود که یک رابطه عشقی به آخر برسد .

10 حقیقت علمی در رابطه با شکست های عشقی

شکست عشقی و عاطفی در بسیاری از مواقع همچون زمانی است که جهان آن فرد به آخر رسیده باشد. روزها، ماه ها و شاید هم سال ها بعد ازآن جدایی مدام افراد به دلایل و آنچه میان شان گذشته فکر می کنند و آنها را مورد بررسی قرار می دهند. در این نوشته به برخی از دلایل جدایی اشاره هایی خواهد شد و برخی از راهکارهایی که می توانند قلب شکسته افراد در این دوران را اندکی التیام بخشد مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

سرک کشیدن در شبکه های اجتماعی و ورود به صفحات مربوط به شریک عاطفی سابق تان

10 حقیقت علمی در رابطه با شکست های عشقی

بعد از آنکه تمام صحبت ها را با هم کردید و به این نتیجه رسیدید که رابطه عاطفی خود را به پایان برسانید، امکان زیادی وجود دارد که بخواهید دوباه به آن فرد زنگ بزنید یا با او چت کنید. زمانی که نخستین روزهای جدایی را می گذرانید ممکن است این بدترین تصمیمی باشد که در آن لحظه می گیرید. ممکن است وارد صفحه فیکس بوک او شوید و آن را بالا و پایین کنید. اما آیا واقعا این کار درستی است؟ کوتاه ترین جواب این است که خیر. تارا سی. مارشال در مطاله خود در این باره می گوید: “مواجهه با صفحه فیس بوک شریک عاطفی گذشته تان ممکن است مراحل بهبود شما حاصل از چنین شکستی را برای تان دشوارتر کند.” هرچقدر بیشتر در معرض اطلاعات مربوط به شریک سابق عاطفی خود باشید مانند آن است که دائم در حال باز کردن باندهای زخم خود باشید.”

فیس بوک ممکن است عامل جدایی شود

10 حقیقت علمی در رابطه با شکست های عشقی

در مطالعات محققی به نام راسل کلایتن از دانشگاه میسوری، شبکه های اجتماعی در بسیاری از مواقع علت اصلی مشاجرات زوجین هستند. چرا که اولا بسیاری از افراد ممکن است که از این طرق با شریک عاطفی سابق خود دوباره در ارتباط قرار گیرند. ثانیا اگر شریک عاطفی شما به واسطه کارش مدام با این شبکه ها در ارتباط باشد، ایجاد شک و شبه بیشتری برای طرف مقابل خود به وجود خواهد آورد. بد نیست بدانیم به واسطه همین شبکه های اجتماعی بسیاری از روابط از دست رفته ممکن است دوباره از سر گرفته شوند اما مهم این است که در زمان شروع رابطه جدید دیگری نباشد.

توئیتر می تواند سبب به هم خوردن روابط عاطفی شوند

10 حقیقت علمی در رابطه با شکست های عشقی

همان قدر که فیس بوک می تواند در از بین بردن روابط عاطفی میان افراد تاثیرگزار باشد، توئیتر هم می تواند چنین تخریبی داشته باشد. تحقیقات و پژوهش های انجام پذیرفته نشان داده که کسانی که توئیت بیشتری می کنند، در روابط عاطفی شان دچار تنش های بیشتری می شوند.

بسیار طبیعی است که بعد از جدایی چالش هایی با هویت تان داشته باشید

10 حقیقت علمی در رابطه با شکست های عشقی

بله روزها، ماه ها و شاید هم سال پس از جدایی، ممکن است با درک این واقعیت مشکل داشته باشید و البته هم که این روند همانند ماموریتی غیرممکن است. بنابراین بعد از پایان یک رابطه عاطفی، ممکن است ندانید که چه کسی هستید و چه احساسی دارید اما با گذشت زمان دوباره به روند عادی باز خواهید گشت. نویسنده کتاب «شخصیت و بولتن روانشناسی اجتماعی» در این باره می گوید: “بعد از جدایی افراد نه تنها از جدا شدن از شریک عاطفی شان آزرده هستند بلکه تغییراتی را در خودشان نیز می بینند که برای شان آزار دهنده است.”

مراحل اولیه از بین رفتن یک رابطه به زنان آسیب بیشتری می رساند اما این روند برای مردان طولانی تر است

10 حقیقت علمی در رابطه با شکست های عشقی

با پایان یافتن یک رابطه از لحاظ جسمی و ذهنی زنان آسیب بیشتری می بینند اما این روند برای آنها زوتر به پایان خواهد رسید. بر طبق یافته های بدست آمده از نتایج تحقیقات دانشگاه برمینگام در لندن، این چالش در ابتدا برای زنان سخت تر اما زمان آن برای مردها طولانی تر است. کرگ موریس نویسنده چنین پژوهشی در مورد دلایل این امر می گوید که زنان عمدتا سرمایه گزاری طولانی تری را در یک رابطه می کنند و از بر هم خوردن آن در اوایل این اتفاق آسیب بیشتری می بینند اما در مورد مردها، آنها آسیب های طولانی تر و جدی تری از این روند می بینند چرا که این تصور را دارند که برای جایگزین کردن فرد جدید باید رقابت های سرسختانه جدیدی داشته باشند و گاهی هم گمان می کنند که نمی توانند جایگزینی برای فرد از دست رفته خود بیابند.

زنان بیشتر از مردان اقدام به طلاق می کنند

10 حقیقت علمی در رابطه با شکست های عشقی

در ازدواج بر خلاف سایر انواع روابط عاطفی، اهمیت دارد که کدام طرف چنین اقدامی کرده باشد. پروفسور مایکل رزنفلد از دانشگاه استرنفورد نتایج پژوهشی را منتشر کرده که در آن نشان داده شده که ۶۹ درصد از درخواست های طلاق توسط زنان انجام شده است. این نشان می دهد که در حدود دو سوم مواقع و در زمانی که در زندگی مشکلی به وجود می آید این زنان هستند که صحنه را ترک می کنند. وی بر این باور است که نابرابری های جنسیتی می تواند در این امر نقش زیادی داشته باشد. زنان که در مواقعی ناگزیر به گرفتن نام فامیل همسر خود می شوند گاهی به دلیل عدم همکاری همسرشان و انتظار آنها در انجام کارهای خانه و امور مربوط به بچه ها، احساس عدم حمایت از جانب همسرشان می کنند و از خانه بیرون و اقدام به جدایی می کنند.

بسیاری از زوج ها بر سر مسائل مالی اختلافات زیادی با هم دارند

10 حقیقت علمی در رابطه با شکست های عشقی

نتایج تحقیقات مجله« روابط خانواده» نشان داده است که اولین دلیل بحث ها و مشاجرات زوج ها مسائل مالی است. پژوهشگران این مطالعه بر این باور هستند که داشتن زندگی مجلل در مواقعی وام ها و قرض های زیادی را به خانواده ها تحمیل می کند و مردم جوامع مدرن بیش از اندازه لازم به مسائل مالی اهمیت می دهند. پژوهش ها این را نیز نشان داده اند که بسیاری از بگو مگوهای زناشویی بر سر خرید طلا و جواهر است. که البته بسیاری از عوامل دیگر پیش زمینه چنین مشاجراتی هستند.

زمانی که در خانواده ای درآمد زن بیشتر از مرد باشد احتمال جدایی افزایش پیدا می کند

10 حقیقت علمی در رابطه با شکست های عشقی

مچله «سوسیولوژی» در این باره می گوید بهتر است سطح درآمد هر دو طرف در یک اندازه باشد. محققان دانشگاه «باسل» به این نتیجه رسیده اند که درآمد زوجین در طولانی مدت در رابطه آنها تاثیرگزار خواهد بود. همچنین این تحقیقات نشان داده در خانواده هایی که زن تنها حقوق بگیر خانواده است، تا دو برابر احتمال جدایی افزایش پیدا می کند. کاملا واضح است که هر دو طرف چنین مسئولیتی را برعهده دارند اما اگر به هر دلیلی و برای مدتی این مسئولیت بر عهده زن خانواده قرار گیرد مرد خانواده بهتر است تا آنجا که امکان دارد به او احترام گذاشته شده و برای برطرف کردن نیازهای غیرمادی او آمادگی داشته باشد.

طرفین ممکن است در شبکه های اجتماعی و بعد از جدایی، شروع به کوبیدن یکدیگر کنند

10 حقیقت علمی در رابطه با شکست های عشقی

بر اساس پژوهش انجام شده و آمار بدست آمده از آن در نظرسنجی های اخیر بریتانیا، نشان داده شده که بیش از ۴۸ درصد مواقع پس از بین رفتن یک رابطه افراد در مورد شریک عاطفی قبلی خود چیزهایی را به اشتراک می گذارند. این موضوع به همین جا ختم نمی شود چرا که ۳۴ درصد از دوستان، بستگان و فرد جدید در رابطه هم به آن نوشته های نه چندان مطلوب دسترسی دارند. اما توصیه می شود که طرفین راه های بهتری برای تخلیه آن همه خشم را برای خود بیابند.

دو فصل به «فصل های طلاق» شهرت دارند

10 حقیقت علمی در رابطه با شکست های عشقی

مطالعات انجام گرفته در دانشگاه واشنگتن نشان داده که دو موقع از سال وجود دارد که در آنها میزان طلاق ها به حداکثر می رسد. یکی از آنها نخستین روزهای سال جدید هستند و دیگر هم در طول فصل پاییز است.

یکی از محققان به نام پروفسور برین درباره علت طلاق در فصل پاییز می گوید از آنجایی که سال جدید میلادی در اوایل زمستان است، بسیاری از افراد در فصل پاییز جدا می شوند تا در سال جدید تنوعی را در زندگی خود به وجود آورده باشند.

منبع: سماتک

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما