تمام خواص و عوارض شبدر قرمز برای همه + روش استفاده

شبدر قرمز یگ گیاه وحشی است که معمولا در چمن زارهای آسیا و اروپا رشد می کنند، البته گیاه شبدر قرمز دارای خواص فوق العاده ای هم می باشد که برای زنان هم بسیار مفید است.

تمام خواص و عوارض شبدر قرمز برای همه + روش استفاده

شبدر قرمز و خواص قابل توجه آن به خصوص برای زنان

شبدر قرمز یک گیاه وحشی متعلق به خانواده لگوم است. گاوها و سایر حیوانات شبدر قرمز را می خورند. همچنین از آن در تولید دارویی برای درمان بیماری های مختلفی نظیر سرطان, سیاه سرفه, مشکلات تنفسی و التهاب پوست مانند پسوریازیس و اگزما استفاده می شود.

متخصص بخش مراقبت بهداشتی معتقدند که شبدر قرمز خون به عنوان یک ادرار اور (به بدن کمک می کند که از مایع اضافی خلاص شود) و خلط آور (کمک به مخاط ریه ها) به بهبود گردش خون و کمک به پاک سازی کبد عمل می کند.

آزمون های علمی مدرن نشان داده اند که شبدر قرمز حاوی ایزوفلاون است, مواد شیمیایی مبتنی بر گیاه که اثرات استروژن را در بدن تولید می کند. ایزوفلاون ها در درمان بسیاری از مشکلات مرتبط با یائسگی, مانند گرگرفتگی, سلامت قلبی و پوکی استخوان, مفید است با این حال محققان از اثرات جانبی استروژن آگاه شده اند, نگرانی هایی نیز در مورد امنیت ایزوفلاون ها وجود دارد.

معرفی گیاه شبدر قرمز

شبدر قرمز، گیاهی چند ساله است که عموماً در چمن زارها و در سراسر اروپا و آسیا رشد می کند و برای رشد در آمریکای شمالی، بومی شده است. گل های قرمز موجود در انتهای ساقه ها معمولاً برای استفاده درمانی خشک می شوند.

مصارف دارویی و نشانه ها شبدر قرمز

شبدر قرمز منبع بسیاری از مواد مغذی مانند کلسیم, کروم, منیزیم, نیاسین, فسفر, پتاسیم, تیامین و ویتامین c است.

شبدر قرمز منبع غنی از ایزوفلاون هاست (ماده شیمیایی است که مانند استروژن عمل می کند و در بسیاری از گیاهان یافت می شوند).

خواص شبدر قرمز و فواید شبدر قرمز برای مو

گیاه شبدر قرمز

درمان

سلامت قلبی عروقی

محققان معتقدند که شبدر قرمز می تواند به حفاظت از بیماری های قلبی کمک کند, اما در مطالعات انسانی شواهد قوی پیدا نکرده اند. ایزوفلاونهای شبدر قرمز باعث افزایش hdl (" کلسترول خوب ") در زنان قبل و بعد از یائسگی می شود.

مطالعه حاضر نشان می دهد که زنان یائسه ای که از مکمل های شبدر قرمز استفاده می کنند, دارای عروق قوی تری هستند که می تواند به پیش گیری از بیماری قلبی کمک کند.

شبدر قرمز ممکن است دارای خواصی باشد که از تشکیل لخته های خون جلوگیری می کند و به نظر می رسد که جریان خون را بهبود می بخشد.

شبدر قرمز برای کاهش علائم یائسگی

محققان فکر می کنند که ایزوفلاون ها, مانند آن هایی که در شبدر قرمز یافت می شوند, می توانند به کاهش علایم یائسگی, مانند گرگرفتگی و تعریق شبانه, به دلیل اثرات استروژن و مانند آن ها کمک کند.

شبدر قرمز برای پوکی استخوان

با کاهش استروژن در دوران یائسگی, خطر ابتلا به پوکی استخوان در زنان افزایش می یابد. مطالعات اخیر نشان می دهد که یک عصاره شبدر قرمز می تواند باعث کند شدن روند پوکی استخوان و حتی افزایش تراکم معدنی استخوان در زنان قبل و بعد از زایمان شود. اما شواهد اولیه هستند و تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

مصرف شبدر قرمز

فواید شبدر قرمز برای پوکی استخوان 

سرطان

براساس کاربرد سنتی آن برای سرطان، محققان شروع به مطالعه نقش ایزوفلاون های شبدر قرمز در پیش گیری و درمان سرطان نموده اند. شواهد اولیه حاکی از آن است که این ایزوفلاون ها ممکن است رشد سلول های سرطانی را متوقف کند. محققان معتقدند که شبدر قرمز ممکن است به جلوگیری از برخی اشکال سرطان کمک کند.

با این حال، به دلیل اثرات استروژنی اش، ممکن است به رشد برخی سرطان ها نیز کمک کند. تا زمانی که تحقیقات بیشتری صورت نگیرد، پزشکان نمی توانند آن را برای جلوگیری از سرطان توصیه کنند.

زنانی که سابقه سرطان سینه دارند، نباید شبدر قرمز مصرف کنند.

کاربردهای دیگر شبدر قرمز

به طور سنتی، پمادهای شبدر قرمز برای درمان پسوریازیس، اگزما و دیگر جوش ها استفاده می شوند.

شبدر قرمز نیز به عنوان درمان سرفه برای کودکان مورد استفاده قرار می گیرد.

میزان مصرف و مدیریت شبدر قرمز

شبدر قرمز در انواع تدارکات، از جمله چای ها، طعم ها، قرص ها، کپسول ها، عصاره ها با میزان خاصی از ایزوفلاون ها موجود است.

همچنین آنطور که در بخش سلامت گفته شده است می تواند به عنوان پماد برای کاربرد موضعی (پوست) آماده شود. به دلیل فقدان مطالعات بلند مدت، خود درمانی باید بیش از 3 تا 6 ماه بدون نظارت بر یک متخصص مراقبت های بهداشتی باشد.

شبدر قرمز برای زنان

 مصرف شبدر قرمز

شبدر قرمز برای کودکان

شبدر قرمز به طور سنتی به عنوان درمان سرفه کوتاه مدت برای کودکان استفاده می شود.

محصولاتی که دارای ایزوفلاونهای شبدر قرمز هستند، بسیار متفاوت از کل گیاهان است، با این حال برای کودکان توصیه نمی شود. بدون اینکه ابتدا با پزشک اطفال صحبت کنید، شبدر قرمز به کودک ندهید.

شبدر قرمز برای بزرگسالان

دوز مصرفی می تواند از شخصی به شخص دیگر متفاوت باشد، اما دستورالعمل های کلی به شرح زیر هستند: گیاه خشک (که برای چای استفاده می شود):1 تا 2 قاشق چایخوری گل های خشک شده در یک لیوان آب داغ برای 1 / 2 ساعت بماند و روزانه 2 تا 3 فنجان بنوشید.

پودر گیاه (موجود در کپسول ها)

40 تا 160 میلی گرم در هر روز، یا 28 تا 85 میلی گرم از ایزوفلاون های شبدر قرمز مصرف شود.

عصاره مایع (1:1):

1 میلی لیتر، 3 بار در روز؛ می توانید به آب داغ مثل چای اضافه کنید.

شبدر قرمز خشک چیست؟

خواص و فواید شبدر قرمز

عصاره ایزوفلاون های استاندارد شده شبدر قرمز:

دستورالعمل های مربوط به برچسب های کالا را به دقت دنبال کنید.

درمان موضعی (مانند پسوریازیس یا اگزما)

دمکرده، عصاره مایع و یا پماد حاوی 10 تا 15 درصد از سرهای گل را در صورتی که خارش داشتید، بزنید. بدون نظارت پزشک به یک زخم باز اعمال نکنید.

اگر چه برخی از ایزوفلاون های شبدر قرمز برای انواع مشکلات مورد مطالعه قرار می گیرند، اما مهم است به یاد داشته باشید که عصاره گیاه شبدر قرمز از کل گیاهان بسیار متفاوت است. در واقع، آن ها تنها یک بخش کوچک و بسیار متمرکز از کل گیاهان را نشان می دهند.

عوارض جانبی شبدر قرمز

هیچ عوارض جانبی جدی در افرادی که شبدر قرمز را به مدت یک سال مصرف می کنند، گزارش نشده است. عوارض جانبی عمومی ممکن است شامل سردرد، تهوع و خارش باشد.

افرادی که مبتلا به سرطان سینه هستند، نباید بدون مشورت با پزشک از شبدر قرمز استفاده کنند.

شبدر قرمز ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهد، به ویژه در افرادی که داروهای رقیق کننده خون را مصرف می کنند.

شبدر قرمز عوارض دارد؟

شبدر قرمز عوارض جانبی دارد؟ 

تداخلات و نقص ها

شبدر قرمز می تواند با توانایی بدن برای پردازش برخی داروها که توسط آنزیم های کبد درهم شکسته می شوند، تداخل پیدا کند. به همین دلیل باید با پزشک خود مشورت کنید.

تاموکسیفن

شبدر قرمزمی تواند با تاموکسیفن تداخل داشته باشد. ضد انعقادها (رقیق کننده های خون):شبدر قرمز می تواند تاثیر این داروها را افزایش داده و خطر خونریزی را افزایش دهد.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما