سازمان ملل: یک سوم جمعیت جهان به اینترنت دسترسی ندارند

اقتصاد ۱۰۰ - براساس اعلام سازمان ملل، یک سوم جمعیت جهان به اینترنت دسترسی ندارند؛ این یعنی حدود 2.6 میلیارد نفر هنوز از داشتن آن بی‌بهره‌اند.

سازمان ملل: یک سوم جمعیت جهان به اینترنت دسترسی ندارند

به گزارش گروه دانش و فناوری، سازمان ملل متحد در آخرین سرشماری خود اعلام کرده است که یک سوم جمعیت جهان یعنی حدود 2.6 میلیارد نفر هنوز به اینترنت دسترسی ندارند. طبق این خبر، دبیر کل ITU نیز یکی از دلایل این موضوع را عدم پیشرفت‌های لازم و عدم اقدامات لازم دانست و عنوان کرد که با این وجود، تا سال 2030 نیز دسترسی به اینترنت برای این افراد ممکن نخواهد بود.

بر اساس آمارهایی که سازمان ملل روز سه‌شنبه منتشر کرد، از آخرین سرشماری ITU در سال ۲۰۲۲ تا کنون، حدود ۱۰۰ میلیون نفر دیگر توانسته‌اند به اینترنت دسترسی داشته باشند، اما هنوز ۲.۶ میلیارد نفر از جمعیت جهان از آن محرومند.

در حال حاضر ۶۷ درصد از جمعیت جهان یا به عبارتی ۵.۴ میلیارد نفر به اینترنت متصل هستند.

دورین بوگدان مارتین، دبیر کل ITU در بیانیه‌ای گفت:

این پیشرفت در ارتباطات نشان‌دهنده گام دیگری در جهت درست است.

با این حال او معتقد است که پیشرفت به اندازه کافی سریع اتفاق نمی‌افتد و لازم است تلاش‌ها برای دستیابی به ارتباطات جامع و موثر تا سال ۲۰۳۰ ادامه یابد.

بوگدان مارتین افزود: «تا زمانی که در دنیایی زندگی کنیم که ارتباطات مؤثر برای همه ما به واقعیت تبدیل شود، تلاش‌های خود را متوقف نخواهیم کرد.»

بر اساس گزارش اتحادیه بین‌المللی مخابرات، رشد درصد اتصال به شبکه در کشورهای کم‌درآمد، با افزایش حدود ۱۷ درصدی تعداد کاربران اینترنت در سال گذشته، به بیشترین میزان رسیده است.

انتهای پیام

منبع : تکراتو
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

وبگردی

ارسال نظر

 
.