تاریخ عرضه iOS 17 و iPadOS 17 مشخص شد

اقتصاد ۱۰۰ - iOS 17 و iPadOS 17 به همراه watchOS 10 در تاریخ ۲۷ شهریورماه (‌۱۸ سپتامبر) در دسترس کاربران آیفون و آیپد قرار خواهد داد.

تاریخ عرضه iOS 17 و iPadOS 17 مشخص شد

به گزارش گروه دانش و فناوری، در جریان رویداد ویژه اپل Wonderlust، این شرکت تأیید کرد که سیستم‌عامل iOS 17 و iPadOS 17 به‌همراه watchOS 10 را در تاریخ ۲۷ شهریورماه (‌۱۸ سپتامبر) در دسترس کاربران آیفون و آیپد قرار خواهد داد.

خردادماه امسال، هم‌زمان با کنفرانس WWDC 2023 که درواقع مهم‌ترین رویداد ۱۰ سال اخیر اپل بود، سیستم‌عامل iOS 17 معرفی شد.

سیستم‌عامل iOS 17 مجهز به قابلیت‌های جدیدی همچون «پوسترهای تماس» است.

ویژگی‌های جدید iOS 17

سیستم‌عامل iOS 17 به ویژگی جدیدی به نام «پوسترهای تماس» (Contact Posters) مجهز است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند نمایه خود را در زمان تعامل با سایر کاربران آیفون شخصی‌سازی کنند. با پوسترهای تماس، کاربران می‌توانند عکس اضافه کنند و تایپوگرافی منحصربه‌فرد، رنگ فونت و عناصر مختلف دیگر را در نمایه خود تنظیم کنند تا پوستر تماس منحصر‌به‌فردی داشته باشند.

برای تماس‌های صوتی و تصویری فیس‌تایم، اپل برای اولین‌بار پشتیبانی از پست صوتی را معرفی کرده است. این بدان معنی است که وقتی کاربر با فردی تماس می‌گیرد، می‌تواند برای وی پیام بگذارد. به همین شکل، وقتی شخصی با کاربر تماس می‌گیرد، می‌تواند پست صوتی خود را نیز در فیس‌تایم بگذارد. در iOS 17 همچنین کاربران می‌توانند از ری‌اکشن‌های سه‌بعدی قلب، بادکنک، آتش‌بازی، پرتوهای لیزر و باران بهره ببرند.

به‌علاوه، سیستم‌عامل iOS 17 در AirDrop نیز پیشرفت‌هایی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد. گفتنی است که کاربران آیفون و اپل واچ می‌توانند با ویژگی جدید «NameDrop» اطلاعات تماس خود را با نزدیک‌کردن دو دستگاه به یکدیگر ساده ‌سازی می‌کند. علاوه‌براین، کاربران می‌توانند SharePlay را برای مواردی ازجمله ویدیو، موسیقی و بازی با نگه‌داشتن دو آیفون در مجاورت یکدیگر فعال کنند.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید و مهمی که در iOS 17 ارائه می‌شود، «StandBy» است. هنگامی که کاربران آیفون را به‌صورت افقی روی شارژر قرار می‌دهند، رابط سفارشی با ویجت‌های قابل دسترسی برای زمان، تقویم، آلارم‌ها و موارد دیگر را نشان می‌دهد. اکنون ویجت‌های صفحه اصلی کاملاً تعاملی هستند.

در آیپد نیز iPadOS 17 تجربه جدیدی از لاک‌اسکرین، ابزارهای طراحی جدید هنگام استفاده از اپل پنسل در کنار پشتیبانی از وب‌کم‌های خارجی و موارد دیگر را به ارمغان می‌آورد.

انتهای پیام
منبع : دیجیاتو
درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

وبگردی

ارسال نظر

 
.