مایکروسافت تیمز دو ماه دیگر به آواتارهای سه‌بعدی مجهز می‌شود

اقتصاد ۱۰۰ - با وجود این ویژگی، کاربران بدون نیاز به دوربین خود می‌توانند از آواتارهای سه‌بعدی در جلسات استفاده کنند.

مایکروسافت تیمز دو ماه دیگر به آواتارهای سه‌بعدی مجهز می‌شود

به گزارش گروه دانش و فناوری به نقل از دیجیاتو، براساس به‌روزرسانی نقشه راه مایکروسافت 365، ردموندی‌ها قصد دارند تا از ماه مه (اردیبهشت-خردادماه 1402) سرانجام  آواتارهای سه‌بعدی  خود را در دسترس تمام کاربران مایکروسافت تیمز (Teams) قرار دهند. مایکروسافت ابتدا در سال 2021 از ویژگی آواتارها رونمایی کرد و در ماه‌های گذشته درحال آزمایش آن بوده است.

آواتارها در مایکروسافت تیمز به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که به افراد اجازه می‌دهد در طول جلسات و قرارهای خود جلوی دوربین ظاهر نشوند. درواقع اگر کاربری دوست نداشته باشد به‌صورت ویدیویی در جلسات حضور داشته باشد، می‌تواند از یک آواتار سه‌بعدی استفاده کند که تنها براساس نشانه‌های صوتی او متحرک می‌شود و دیگر هیچ نیازی به دوربین وجود ندارد.

نحوه نمایش آواتارها در مایکروسافت تیمز

«کیتی کلی»، مدیر محصول مایکروسافت مش، در مصاحبه‌ای با وب‌سایت ورج گفت:

«می‌توانم انتخاب کنم که چگونه می‌خواهم نشان داده شوم، به‌صورت ویدیویی یا آواتار، گزینه‌های سفارشی‌شده متنوعی برای انتخاب نحوه حضور در جلسه وجود دارد. ما می‌توانیم نشانه‌های صوتی شما را برای متحرک‌کردن آواتار تفسیر کنیم، بنابراین این احساس وجود دارد که آواتار در کنار شماست.»

مایکروسافت همچنین قصد دارد در جلسات سه‌بعدی همه‌جانبه خود که برای راه‌اندازی آن‌ها با متا همکاری کرده است تا کاربران از طریق هدست‌های واقعیت مجازی به آن‌ها دسترسی داشته باشند، از این آواتارها استفاده کند.

غول ردموندی درحال ساخت یک کلاینت Teams برای هدست‌های متا کوئست (Meta Quest) است تا به کاربران اجازه دهد با آواتارهای سه‌بعدی که دارای ایموجی‌های شناور و انیمیشن‌هایی مانند بالابردن دست هستند، جلساتی را به‌صورت واقعیت مجازی برگزار کنند.

مایکروسافت در چند وقت گذشته تمرکز زیادی روی هوش مصنوعی داشته است و پس از سرمایه‌گذاری در استارتاپ OpenAI، هوش مصنوعی پیشرفته این شرکت یعنی GPT-4 را به موتور جستجو بینگ خود اضافه کرد. این شرکت قرار است فردا رویداد ویژه‌ای را با محوریت هوش مصنوعی برگزار کند.

انتهای پیام

منبع : دیجیاتو

وبگردی

ارسال نظر

 
.