تکذیب شایعه دسترسی به اینستاگرام با کدملی ؛ خبر جدید وزیر ارتباطات از محدودیت‌های اینترنتی

اقتصاد ۱۰۰ - طی چند وقت اخیر شایعه‌های زیادی مبنی بر دسترسی به اینستاگرام با کدملی به وجود آمد که با واکنش‌های زیادی همراه بود. اکنون وزیر ارتباطات این حواشی را تکذیب کرد و از محدودیت‌های اینترنتی جدید خبر داده است.

تکذیب شایعه دسترسی به اینستاگرام با کدملی ؛ خبر جدید وزیر ارتباطات از محدودیت‌های اینترنتی

به گزارش گروه دانش و فناوری،عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت به حواشی بوجود آمده پایان داد و گفت: «برنامه‌ای برای دسترسی به اینستاگرام با کد ملی نداریم»

وزیر ارتباطات تصمیم‌گیری درباره محدودیت‌های پلتفرم‌هایی مانند گوگل‌پلی را خارج از حوزه اختیارات خود و برعهده کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و کارگروهی در شورای عالی فضای مجازی گذاشت و در خصوص محدودیت‌های اینترنتی جدید در سال جاری گفت:

تلاش ما این است که روز به روز کیفیت زیرساخت‌های ارتباطی ارتقا پیدا کند. هدف‌گذاری ما برای امسال این است که پوشش فیبر نوری که به ۷ میلیون رسیده را دو برابر کنیم و به ۱۴ میلیون برسانیم یعنی ۶۰-۷۰ درصد کشور تحت پوشش فیبر نوری قرار بگیرند.

 

زارع‌پور ادامه داد: «امسال علاوه بر پوشش، برای اتصال هم برنامه ویژه داریم چون طبق قانون برنامه هفتم توسعه باید طی ۵ سال ۲۰ میلیون اتصال ایجاد کنیم. یعنی در سال ۱۴۰۳ باید شروع کنیم. ممکن است به ۴ میلیون نرسیم اما تلاش می‌کنیم نصف این رقم را ایجاد کنیم.5G هم در برنامه‌مان هست که ۱۰ درصد پوشش ایجاد کنیم که الان حدود ۴ تا ۵ درصد است.»

 

انتهای پیام

منبع : تکراتو

وبگردی

ارسال نظر

 

نظرسنجی

به نظر شما چرا کسی پرسپولیس و استقلال را نمی‌خرد؟

.

طلا و جواهر اقتصاد 100 : قیمت طلا از کشوری به کشور دیگر متفاوت بوده و ممکن است بتوانید معامله بهتری برای خرید طلا در…

اخبار سلامت

سینما در سینما