ویدئویی از جاسوسی یک ایگوانای رباتیک زیر آب

اقتصاد ۱۰۰ - یک شرکت رسانه‌ای انگلیسی، یک ربات به شکل ایگوانا را زیر آب فرستاده است تا از محیط آنجا فیلم‌برداری کند.

ویدئویی از جاسوسی یک ایگوانای رباتیک زیر آب

به گزارش گروه دانش و فناوری،ایگوانا معمولا روی یک سطح سنگی و زیر نور خورشید دیده می‌شود. این زمان یک بخش مهم از روز برای این مارمولک خونسرد است اما یکی از این حیوانات اصلا نیازی به گرم کردن خود ندارد. این ایگوانا یک جاسوس رباتیک است که مامور شده تا از زندگی همتای واقعی خود فیلم بگیرد.

به نقل از پتا پیکسل، این اولین دوربین رباتیک حیوانات نیست که برای ثبت مخفیانه رازهای دنیای طبیعی فرستاده می‌شود. شرکت رسانه‌ای «جان داونر پروداکشنز»(John Downer Productions) در انگلستان، چندین ویدئو مستند ساخته است که در آنها حیوانات رباتیک فوق‌العاده واقعی به دوربین‌های جاسوسی مجهز هستند و از محیط اطراف فیلم می‌گیرند. این شرکت پیشتر یک خرچنگ رباتیک را به زیر آب فرستاد که در نهایت یک روز شلوغ را برای یک میگوی طاووسی ثبت کرد و در این فرآیند ضربه شدیدی خورد.

داستان برای این به اصطلاح «روبوگوانا»(robo-guana) تفاوت داشت زیرا مشت، پنجه یا چنگال به سوی آن پرتاب نشد. درعوض، تماشاگران می‌توانند ویدئویی را از ایگواناها در حال آفتاب گرفتن پیش از شیرجه زدن در آب ببینند. در این ویدئو، همه چیز خوب است. «دیوید تنانت»(David Tennant) راوی ویدئو توضیح می‌دهد: زمین‌های صخره‌ای، مواد مغذی زیادی را ارائه نمی‌دهند اما آب سرشار از جلبک است. هنگامی که آب به اندازه کافی گرم شود، ایگواناها یکی یکی به درون آن می‌روند. هر جا که ایگواناها می‌روند، جاسوس ما باید آنها را دنبال کند.

ویدئویی از جاسوسی یک ایگوانای رباتیک زیر آب!

برنامه ایگواناها فشرده است. همان طور که در ویدئو گفته می‌شود، ایگواناها خونسرد هستند. بنابراین، دمای بدن آنها به شدت تحت تاثیر محیط قرار می‌گیرد. آنها فقط می‌توانند نیم‌ساعت را به موج‌سواری اختصاص دهند.

ربات جاسوس مانند ایگواناهای واقعی با استفاده از دم خود در آب شنا می‌کند تا در آن پیش برود و به بهترین مکان برای تغذیه برسد. ایگواناها باید پیش از سرد شدن بدنشان و فرارسیدن زمان شنا کردن به سطح آب، سریع غذا بخورند. ربات جاسوس برای این که طبیعی جلوه کند، سعی خواهد کرد تا وعده غذایی ایگوانا را بگیرد.

در نهایت، این ویدئو نشان می‌دهد که ایگوانا سیر می‌شود، شنا می‌کند و به سمت سطح آب می‌رود.

منبع : ايسنا

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما