افتتاح پارک علم و فناوری بین‌المللی ایران در هفته اول اسفند

اقتصاد ۱۰۰ - مدیرکل پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از افتتاح پارک علم و فناوری بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با حضور ۲۰۰ شرکت خبر داد.

افتتاح پارک علم و فناوری بین‌المللی ایران در هفته اول اسفند

به گزارش گروه دانش و فناوری، زراسوندی از راه‌اندازی پارک علم و فناوری بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه فناوری نام برد.

وی افزود: احداث این پارک بزرگ‌ترین پروژه فناوری در کشور است که مجوز شورای گسترش وزارت عتف را دریافت کرده و در مساحتی بالغ بر ۴۴ هکتار تأسیس شده است و تلاش خواهیم کرد در هفته نخست اسفندماه امسال با حضور ۲۰۰ شرکت افتتاح شود.

وی افزود وزارت علوم در حوزه فناوری و نوآوری ماموریت‌هایی را ترسیم و تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده است که شامل «خلق فناوری و توسعه نوآوری»، «توسعه جریان اقتصادی و دانش‌بنیان»، «ترویج و گسترش تفکر فناورانه» و «مدیریت و راهبری زیرساخت‌ها» است.

وی با ارائه گزارشی از وضعیت زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور، تصریح کرد: در حال حاضر ۵۴ پارک علم و فناوری مصوب استانی، دانشگاهی و دستگاهی (با ایجاد اشتغال برای ۱۱۳ هزار و ۹۹۸ نفر)، ۲۷۹ مرکز رشد واحدهای فناور، ۹ هزار و ۵۰۳ شرکت دانش‌بنیان (دو هزار و ۱۶۶ شرکت در پارک‌ها مستقر هستند) و چهار پردیس فناوری و نوآوری در کشور فعالیت دارند.

انتهای پیام

 

منبع : ايسنا

وبگردی

ارسال نظر

 
.
باز