وزیر ارتباطات از اجرایی شدن پروژه فیبر نوری در 200 شهر خبر داد

اقتصاد ۱۰۰ - از ابتدای سال اقدامات جدی برای پیشرفت و گسترش فیبر نوری در کشور صورت گرفته است. اکنون وزیر ارتباطات از اجرایی شدن پروژه فیبر نوری در 200 شهر خبر داد.

وزیر ارتباطات از اجرایی شدن پروژه فیبر نوری در 200 شهر خبر داد

به گزارش گروه دانش و فناوری، طی چند وقت اخیر اقدامات جدیدی برای توسعه و گسترش فیبر نوری در سراسر کشور صورت گرفته است. اکنون عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اجرایی شدن پروژه فیبر نوری در 200 شهر خبر داد.

پیش تر اعلام شده بود که حتی برای دسترسی مردم به فیبر نوری هزینه های لازم برای انتقال آن نیز کاهش یافته است. حتی وزیر اطلاعات اعلام کرده بود که در حال حاضر میانگین سرعت دسترسی به اینترنت پرسرعت در کشور 12 مگابیت بر ثانیه است، اما با اجرای پروژه مبتنی بر فیبرنوری، می‌توان به سرعت‌های ۱۰۰۰ مگابیت برثانیه دسترسی پیدا کرد.

به هر حال به نظر می‌رسد اقدامات انجام شده نتیجه بخش بوده است. در همین راستا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ویراستی اعلام کرد که:« پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها با سرعت و دقت در بیش از ۲۰۰ شهر در حال اجرا است و ان‌شاءالله تا پایان دهه فجر رسیدن به شش میلیون خانوار و کسب و کار تحت پوشش را جشن خواهیم گرفت.»

 

 

انتهای پیام

منبع : تکراتو

وبگردی

ارسال نظر

 
.
باز