داروسازی اسوه
داروسازی اسوه
 • شرکت داروسازی اسوه (سهامی عام) با قدمتی بیش از 50 سال در سال 1345 با نام شرکت «ایران مرک» به صورت سهامی خاص تأسیس و از سال 1348 مورد بهره برداری قرار گرفت.

  این شرکت در زمینی به مساحت 18 هزار متر مربع و زیربنای 10 هزار و 580 متر مربع احداث شده است و شامل دپارتمانهای تولید، آزمایشگاه های کنترل کیفیت، تحقیقات، فنی مهندسی، انبارها و اداری می باشد.

  این شرکت در اسفند ماه سال 1360 به شرکت داروسازی "اسوه" تغییر نام داد و در سال 1370 به " سهامی عام " تبدیل شد و از اسفند ماه سال 1372 نیز در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است.

  مهمترین هدف شرکت داروسازی اسوه براساس اساسنامه آن، تولید و عرضه داروی با کیفیت مورد قبول و قابل رقابت در بازار دارویی و افزایش رضایتمندی مصرف کنندگان و بیماران می باشد. ضمن آن که به موازات تلاش در راستای حفظ سهم بازار، با تولید محصولات مورد نیاز جامعه بتواند حضور خویش در بازار داخلی و خارجی را پررنگ تر نموده و با دستیابی به سودآوری مناسب به اهداف نوآورانه شرکت جامه عمل بپوشاند.

  بالا بردن کیفیت محصولات تولید شده و برخورداری از دانش روز داروسازی در راستای ایجاد زمینه مناسب و مطلوب برای ادامه حیات و بقای طولانی مدت از دیگر اهداف این شرکت داروسازی است.

  شرکت داروسازی «اسوه » یکی از شرکت های معتبر و پیشرو در صنعت داروسازی کشور است که با دارا بودن خطوط انحصاری در تولید بسیاری از اشکال دارویی، ضمن اینکه جایگاه ویژه ای در تأمین داروهای مورد نیاز جامعه دارد، تلاش می کند تا حقوق تمامی سهامداران شرکت به بهترین نحو ممکن حفظ گردد و امانتداری امین برای ایشان باشد.

  شرکت داروسازی اسوه دارای خطوط تولید قرص های ساده و روکش دار، قرص های جوشان، آمپول و فرآورده های استریل،  سرنگ های از پیش پر شده (PFS) و هم چنین خط ویژه تولید داروهای ضد سرطان می باشد.

  این شرکت با قابلیت تولید انواع قرص های ساده و روکش دار و به طور خاص، تولید انواع قرص های جوشان، هم اکنون کامل ترین خط تولید مکمل‌های رژیمی - غذایی را به صورت قرص روکشدار، قرص جوشان در اختیار دارد.

  مکمل روی به همراه ویتامین E و ویتامین ث با عنوان «زینک جوشان»، قرص های 500 میلی گرمی جوشان ویتامین ث با اسانس و رنگ پرتقال، مولتی ویتامین دوران بارداری و شیردهی با نام دی ویتامین پریناتال، قرص مولتی ویتامین روزانه با نام دی ویتامین پلاس، قرص های مولتی ویتامین بیماران دیالیزی با نام تجاری نفروویت و ... از جمله مکمل های غذایی دارویی شرکت داروسازی اسوه هستند که قابلیت رقابت با انواع ویتامین های خارجی را دارند.

  در زمینه تولید محصولات جامد دارویی به تازگی با همکاری یک شرکت ایرانی- انگلیسی، خط تولید قرص های ویژه که شرایط خاص و کنترل شده ای بر تولید آن ها حاکم است، طراحی و اجرا شده است و محصولات این خط تولید که قابلیت بسیار بالایی برای صادرات به کشورهای دیگر را دارند، مطابق با استانداردهای روز دنیا، آماده عرضه به بازار داخلی و خارجی هستند در این سایت داروهای ضد سرطان تولید می گردند.

  در بخش تولید آمپول، انواع آمپول های تزریقی آبی و روغنی با بالاترین استانداردهای جهانی تولید می شود، به طوری که بسیاری از آمپول های تزریقی روغنی به طور انحصاری در کشور توسط این شرکت تولید می‌شود.

  در کنار خط تولید انواع آمپول های آبی و روغنی، شرکت داروسازی اسوه اولین شرکت ایرانی است که موفق به دریافت مجوز تولید محصولات بیولوژیک در سرنگ های آماده تزریق (PFS) از وزارت بهداشت شده است و به عنوان شرکت پیشرو در تولید محصولات دارویی با تکنولوژی بالا در خصوص سرنگ های از پیش پر شده (PreFilled Syringes) مشهور می باشد.

  محققان شرکت داروسازی اسوه طی سالیان اخیر توانسته اند با تولید و عرضه محصولات جدید که از نظر درمانی جایگاه ارزشمندی را دارا می باشند، نظیر داروهای ضدسرطان، داروهای بیماران خاص (تالاسمی، تیروزینمیا) داروهای قلبی-عروقی، داروهای ضد ام اس و ... موقعیت ویژه و درخوری را برای این شرکت در میان جامعه پزشکی ایجاد نمایند.

   

  تولید محصولاتی نظیر اسویکس® (کلوپیدوگرل)، اسورال® (دفراسیروکس)، گلوتازون® (پیوگلیتازون)، ازتیکول® (ازتیمایب)، میگرستاپ® (سوماتریپتان)، انوکساپارین، اسوه پویتین® (اریتروپویتین)، نیتیزینون، اورسوکولاسید® (اورسوداکسی کولیک اسید)، مبورین، ایماتینیب، اسلودا® (کپسیتابین)، تموزاید® (تموزولامید)، اگزمستان® (آرومستان)، ارلووا® (ارلوتینیب)، فینگولید® (فینگولیمود) و اسویمر® (گلاتیرامراستات) که برخی از آن ها برای اولین بار در ایران تولید می شوند، تصویری از خلاقیت و نوآوری را در ذهن جامعه پزشکی ایجاد کرده است.

   

  یکی از بزرگترین افتخارات این شرکت، تولید داروی دفراسیروکس با نام اختصاصی اسورال® (Osveral) است که با دستیابی به این موفقیت، شرکت داروسازی اسوه نام خود را به عنوان اولین تولیدکننده ژنریک این محصول در جهان ثبت نمود. 

  داروی خوراکی دفراسیروکس جدیدترین دارو برای تسهیل دفع آهن در بیماران تالاسمی است که به شکل خوراکی و یک بار در روز مصرف می‌گردد و جایگزین داروی تزریقی دفروکسامین است.

   

  مراحل ثبت این دارو در کشورهای پاکستان و سوریه پایان یافته است و بیماران این کشورها نیز از جمله مصرف کنندگان این دارو خواهند بود.

  داروسازان، کارشناسان و کارکنان شرکت داروسازی اسوه با تأکید بر اسوه گی در نوآوری و پیشرفت، برای ارتقای نظام سلامت کشور می کوشند و بر این کوشش صادقانه خود می بالند.