۴ محکوم به قصاص به همت دادسرای جنایی تهران از اعدام نجات یافتند + تصاویر

با همت دادسرای جنایی تهران و پیگیری‌های ویژه "محمد شهریاری" سرپرست این دادسرا، ۴ محکوم به قصاص به زندگی بازگشتند.

۴ محکوم به قصاص به همت دادسرای جنایی تهران از اعدام نجات یافتند + تصاویر
به گزارش تسنیم، "محمد شهریاری" سرپرست دادسرای امور جنایی استان تهران امروز در مراسم بخشش 4 محکوم به قصاص با تقدیر از کسانی که زمینه آزادسازی زندانیان را فراهم کردند، اظهار کرد: در دادسرای جنایی، گروه صلح و سازش با کار طاقت‌فرسا و در راستای نزدیک کردن قلوب تلاش می‌کنند.

وی ادامه داد: نفس گذشت جای تقدیر دارد چرا که این خانواده‌ها با فقدان عزیز خود، آسیب فراوانی دیده‌اند که قابل جبران نیست؛ با گذشت، آثار و برکات زیادی نصیب اولیای دم خواهد شد.

"دانش‌آموزان تهرانی" یک زن بدهکار را از زندان آزاد کردند!

شهریاری گفت: در راستای ترویج فرهنگ صلح و سازش به همت دادسرای جنایی تهران، امروز 4 محکوم به قصاص به زندگی بازگشتند؛ هر کدام از این محکومان پس از 6، 7، 10 و 22 سال حبس با تلاش شبانه‌روزی و همت شورای حل اختلاف ویژه سازش از قصاص رهایی یافتند.

وی با بیان اینکه در نهایت اولیای دم هستند که تصمیم نهایی را می‌گیرند، گفت: با تلاش دادسرای جنایی در شهر تهران در 7 ماه اخیر یک حکم قصاص هم اجرا نشده و همه موارد منجر به گذشت شده است.

شهریاری افزود: فرایند صلح و سازش از زمان وقوع قتل تا هنگام اجرای حکم وجود دارد اما ما تا آخرین لحظه برای اخذ رضایت تلاش می‌کنیم.

وی با بیان اینکه به گفته متهمان، این افراد در یک لحظه دچار تصمیم اشتباه شده‌اند، گفت: با بررسی آمار قتل، مشخص شده است که 80 درصد قتل‌ها هیجانی است و تنها 20 درصد از قتل‌ها با تصمیم قبلی بوده است.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران گفت: در ماهی که گذشت 13 نفر از زندانیان با کمک خیرین آزاد شدند و در این راه رسانه‌ها، بازوان ما در ترویج روحیه صلح و سازش و توسعه کمک‌های مردمی بوده‌اند.

قصاص , دادسرای امور جنایی , قصاص , دادسرای امور جنایی , قصاص , دادسرای امور جنایی , قصاص , دادسرای امور جنایی , قصاص , دادسرای امور جنایی , قصاص , دادسرای امور جنایی , قصاص , دادسرای امور جنایی , قصاص , دادسرای امور جنایی , قصاص , دادسرای امور جنایی , قصاص , دادسرای امور جنایی , قصاص , دادسرای امور جنایی , قصاص , دادسرای امور جنایی , قصاص , دادسرای امور جنایی , قصاص , دادسرای امور جنایی , قصاص , دادسرای امور جنایی , قصاص , دادسرای امور جنایی ,

 

وبگردی

ارسال نظر

 
.