راهکارهای موثر برای گرفتن پول توجیبی از همسر

برخی از زنان شکایت و گله می‌ کنند که «شوهرم اصلا بهم خرجی نمیده. هر بار که بخوام ازش پول بگیرم باید هزار بار بهش بگم، توضیح بدم و خواهش کنم تا یکم بهم پول بده.» اگر شما هم از این موضوع ناراضی و گله‌ مند هستید، این مقاله را مطالعه کنید.

راهکارهای موثر برای گرفتن پول توجیبی از همسر

مسائل مالی یکی از مهمترین دغدغه زوج ها در جامعه امروزی میباشد. حتی نزدیکترین روابط نیز ممکن است تحت تاثیر منفی مسائل مالی قرار بگیرد. برای بسیاری از زوجین صحبت کردن راجع به پول دشوار است و حتی اگر با پول ندادن مرد به همسرش مواجه شوند، نمیدانند که باید چگونه با این مساله رو به رو شوند.

به این خاطر که پول میتواند بیشترین استرس را در یک رابطه زناشویی ایجاد کند. مطالعات اخیر نشان داده است که زوجین بیشتر در مورد پول با یکدیگر مشاجره میکنند تا مسائل جنسی. اگر شما و شوهرتان شیوه های متفاوتی برای مدیریت مالی دارید، این موضوع میتواند برایتان بسیار چالش برانگیز باشد. زیرا ممکن است طبق عقاید شوهر شما، پول ندادن مرد به همسرش کار درست و منطقی باشد و آن را به حساب تلاش برای استقلال مالی همسر قلمداد کند.

اما نکته اینجاست که ممکن است شرایط کار کردن برای همه زنان فراهم نباشد و پول ندادن مرد به همسرش فقط باعث بروز مشکلات بیشتر شود. لذا لازم است که نحوه مواجه با فردی که همسر خود را از لحاظ مالی حمایت نمیکند و همچنین نحوه پول خواستن از شوهر را بدانیم.

 نحوه درخواست پول از همسر

اهداف مالی خود را مشخص کنید

اهداف مالی خودتان را برای همسر خود یادآوری کنید. اینکار باعث میشود که شوهر شما متوجه شود که چرا زندگی شما برای بهتر شدن به پول احتیاج دارد. پس انداز کردن برای پس انداز کردن کار احمقانه ای است. شما باید بدانید که به چه علت قرار است پس انداز کنید.

احساس خود را بیان کنید

اکثر زنان نسبت به پول ندادن مرد به همسرش احساس خوبی ندارند. متاسفانه افرادی که نسبت به مسائل مالی بسیار سخت گیرانه برخورد میکنند، معمولا دوست ندارند که به تاثیرات منفی رفتارشان بر روی دیگران فکر کنند. آنها معمولا این مساله را پشت گوش میاندازند اما حال نوبت شماست که این مساله را به آنها یادآور شوید.
احساس خود را نسبت به رفتاری که دارند بیان کنید و در مورد تاثیرات منفی عدم حمایت مالی با او صحبت کنید. اینکار باعث میشود که شوهر شما آگاهی بیشتری نسبت به پیامد رفتار خود پیدا کند.

از حمایت سایرین استفاده کنید

اگر شوهر شما به عقاید و نظرات شما اهمیت نمیدهد و همچنان بر روی موضع پول ندادن مرد به همسرش باقی است، میتوانید از توصیه و مشورت سایر افراد نزدیک خودتان استفاده کنید. از آنهایی که تاثیر بیشتری بر روی شوهر شما دارند درخواست کنید که در مورد حمایت مالی همسر با او صحبت کنند.
در اکثر مواقع مردان تحت تاثیر حرف های دوستان و افراد صمیمی خانواده خود قرار میگیرند و ممکن است توصیه یک شخص سوم برای حمایت مالی مورد موافقت آنها قرار بگیرد.

مشکل را ریشه یابی کنید

اگر شوهر شما رفتار مناسب مالی با پول خودش یا پول شما ندارد، طبیعی است که باعث رنج و خشم شما بشود. اما در این مواقع سعی کنید بر خودتان مسلط باشید و علت بروز این رفتار را ریشه یابی کنید. در بیشتر مواقع دیدگاه پول ندادن مرد به همسرش از عدم آموزش کافی در زمینه مالی میباشد و ممکن است شوهر شما آگاهی لازم را در این زمینه نداشته باشد. ریشه یابی و بررسی دقیق علل بروز این مساله میتواند به شما برای ساختن یک رابطه مالی قدرتمند با شوهرتان کمک کند.

گرفتن پول توجیبی از شوهر

زمانی که پر انرژی است از او در خواست پول کنید

مردان زمانی که از انرژی بالایی برخوردار هستند و از شرایط فعلی خود رضایت داشته باشند، تمایل به حمایت مالی بیشتری از خودشان نشان میدهند. هیچگاه زمانی که شوهر شما خسته از کار به منزل برگشته یا روز سختی را پشت سر گذاشته از او درخواست پول نکنید. زیرا این ذهنیت را در او ایجاد میکند که شما فقط به چشم کیف پول به او نگاه میکنید.

علاقه خود را به او نشان دهید

حتی مردانی که پول ندادن مرد به همسرش را منطقی میدانند، برای زنی که عاشق او باشند هر کاری خواهند کرد. سعی کنید تا جای ممکن عشق و علاقه واقعی به او نشان دهید. شرایط او را درک کنید و مطمئن باشید او نیز به دنبال جلب رضایت شماست. شاید شوهر شما به دلیل هزینه های بالای زندگی نتواند نیاز های مالی شما را تامین کند. قدری صبور باشید و به او قوت قلب بدهید.

برای خرید منزل و لوازم ضروری از او درخواست کنید

یکی از دلایل پول ندادن مرد به همسرش این است که ممکن است فکر کنند همسر آنها درخواست های غیر ضروری دارد و نیاز نیست که همیشه به خواسته های آنها جواب مثبت بدهند. هوشمندی بیشتری به خرج دهید و برای لوازم ضروری منزل از شوهر خودتان درخواست پول کنید.
بعد از اتمام خرید، میتوانید صرفه جویی کرده و باقی مبلغ را برای خودتان پس انداز کنید. با پس انداز خودتان یک هدیه برای او بخرید تا حسن نیت خودتان را به او نشان دهید.

چکار کنم همسرم بهم پول بده ؟

آیا تقاضای پول از همسر یا شوهر کار اشتباهی است؟

زوجین باید با یکدیگر در مسائل مالی تعامل داشته باشند و با یکدیگر را حمایت کنند. پول گرفتن از شوهر یا همسر به هیچ عنوان اشتباه نیست، اما نباید تبدیل به عادت شود.

 

نحوه پول خواستن از شوهر به چه صورت است؟

زمانی که سرحال و با انرژی است از او درخواست پول کنید. عشق و علاقه واقعی خود را به او نشان دهید و فقط برای لوازم ضروری و واجب از شوهر خود درخواست پول کنید.

چگونه با پول ندادن مرد به همسرش مواجه شویم؟

اهداف مالی مشترک داشته باشید. احساسات خود را با او در میان بگذارید و در مورد تاثیرات منفی عدم حمایت مالی با او صحبت کنید. سعی کنید مساله را بدرستی ریشه یابی کنید.

منبع :دلگرم

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما