"آدام راینر" مرد کوتوله ای که یک آدم غول پیکر شد

آدام راینر مرد کوتوله اهل اتریش می باشد، او دارای قد بسیاری کوتاهی بود اما به یکباره 2 متر قد کشید.

"آدام راینر" مرد کوتوله ای که یک آدم غول پیکر شد

مطالعه ژنتیک انسان و زیست شناسی دراین باره بسیار حیرت آور است، اما گاهی ممکن است به دلیل بسیاری از اختلالات موجود باعث انحرافاتی در اصل موضوع بشود. ژنتیک، بیان کننده ی بسیاری از آلمان های شخصیتی، شامل بلندی قد ما در آینده است.

بسیاری از افراد به طور استاندارد قد می کشند، چند سانتی بلند یا کوتاه تر اما تحت یک سری استثنائات پزشکی در برخی از موارد این قوانین نقض می شود. گیتر مایهیو ( در فیلم جنگ ستارگان) و لیت آندره، از انسان های غول پیکر و معروف که شامل استثنائات عنوان شده می شوند، بشمار می آیند.

هردوی این مردها، بیش از 7 پا قد کشیدند که این به خاطر سندروم غول پیکری و رشد غیرعادی در آنها رخ داده بود. اگر او هم در آن زمان زنده بود، قطعاً قراردادهایی به بلندای یک طول عمر را برای یک مرد خاص به نام " آدام راینر " طراحی کرده بود چیزی که "آدام" را خیلی منحصربه فرد می کرد، این بود که پزشکان او را به طور همزمان یک کوتوله و یک غول پیکر می دانستند.

مرد کوتوله

 مرد کوتوله ای که به طور ناگهانی دو متر قد کشید

داستان آدام راینر:

آدام راینر یک مرد اتریشی بود که در سال 1899 میلادی در گراتس متولد شد. هر دو والدین او دارای قدی در حد متوسط برای مردان و زنان آن دوره بودند، همان طور که گت برادر او نیز در همین حالت استاندارد بود. "آدم" بااین حال این گونه نبود.

در سال 1917، مرد جوان به ارتش ملحق شد، و تحت نظارت ارتش اتریش تحت آزمایش پزشکی قرار گرفت به گفته پزشکانی که این آزمایش ها را انجام دادند، Rainer خیلی کوچک و ضعیف بود تا زمانی یک سرباز خوب و مؤثر باشد.

در آن زمان آنها قد او را فقط در حدود چهار پا و یا شش اینچ اندازه گیری کرده بودند یک سال بعد، او تنها دو اینچ دیگر رشد کرد. اگرچه Rainer در آن زمان در سلامت عمومی خوب بود، ارتش او را به دلیل قدکوتاه بودن رد کرد. در سال 1920، راینر 21 سالگی خود را جشن گرفت و پرونده ها و سوابق نشان می دهد که او هنوز کوچک، لاغر و ضعیف بود هرچند اوضاع آن گونه باقی نماند و همه چیز تغییر کرد.

زندگی آدام راینر

داستان زندگی آدام راینر

در زمانی که فرد به طور طبیعی فرایند رشد را متوقف میکند، Rainer شروع به رشد کردن سریع نمود که او را در معرض خطر شدید قرار داد در عرض یک دهه، راینر از 122 سانت به 213 سانت رسید.

پزشکان هیچ دلیلی برای این اتفاق نمی یافتند ؛ منطقی ترین دلیلی که آنها می توانستند بیان کنند، این بود که این حالت می تواند یک تومور در غده هیپوفیز راینر باشد که باعث ایجاد حالت شدید آکرومگالی می شود. این یک وضعیت خاص پزشکی است که بر میزان هورمون رشد تولید شده ،تاثیر می گذارد ، علائم خارجی ممکن است شامل بزرگ شدن دست و پا و احتمالا پیشانی باشد راینر همه این سه را داشت ؛ از اثرات دیگر این بیماری می توان،در نزدیک بینی ، درد مفصلی و میگرن را نام برد.

مشکلات سلامتی که بعد از این حالت برای "آدام راینر" ایجاد شد :

درد و رنج حاصل از این رشد غیراستاندارد، در نیمه ی این مسیر متوجه راینر شد. انحنای ستون فقرات در سال 1926 به گونه ای شفاف تر و قابل توجه تر مشاهده می شد. اشتهای طبیعی او کم کم از بین رفت و عمل ساده ی خوردن غذا برای او به یک کار سخت مبدل گشت.

همان طور که او مشغول سپری کردن این دهه از زندگیِ خود بود، راینر بینایی خود در چشم راستش را از دست داد. بااین حال او همچنان قادر به خواندن کتاب بود و هنوز تا از دست دادن کامل بینایی خود زمان داشت. دیگر مسائل پزشکی نیز ظاهر شدند. راینر شنوایی خود را نیز در گوش چپش از دست داد.

پرونده پزشکی راینر

مشکلاتی که برای آدام راینر پس از افزایش قدش افتاد

بین ماه آگوست 1930 و می 1931 پزشکان A. Mandl و F. Windholz راینر را موردبررسی قراردادند اولین چیزی که بررسی کردند قدبلند او بود. قد او در حدود 7 فوت و یک اینچ اندازه گیری شد، اما به علت مشکلات ستون فقرات او در حالت ایستاده 6 فوت 9 اینچ قد داشت علت احتمالی رشد او تشخیص و تأیید شد؛ تومور در غده هیپوفیز او کشف شد و پزشکان تصمیم به عمل جراحی او گرفتند و درنهایت پروفسور اویر هیرش این عمل جراحی را در 2 دسامبر 1930 انجام داد.

در ماه می سال بعد، راینر دوباره موردبررسی پزشکی قرار گرفت قد او همچنان مانند ثابت مانده بود اما مشکلات ستون فقرات او برجسته تر شده بود، نتیجه گیری پزشکان این بود که این عمل جراحی موفقیت آمیز نبود در بهترین حالت، رشد سریع راینر را بدون توقف کند کرده بود.

پرونده ی غیرمتعارف پزشکی راینر:

آدام رینر، سال های آخر عمر خود را در وضعیت بستری به سر برد، هنگامی که او در سال 1950 از دنیا رفت، هنوز در مورد حقیقت رشد او بحث وجود داشت. روزنامه های پس از مرگ او اعلام کردند که او هفت پا و ده اینچ بلندی داشت، اما منابع دیگری ادعا می کردند که فقط هفت پا و هشت اینچ قد او بوده است آدام راینر تنها کسی است که در تاریخ پزشکی به عنوان یک کوتوله و غول پیکر به طور هم زمان پا به عرصه ی حیات گذاشته است.

قد آدام راینر

افزایش ناگهانی قد آدام راینر

منبع: نمناک

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما