10 شهر زیبا و رنگارنگ جهان را بشناسید

برخی از شهرها در دنیا میباشند که منزل های شهر تماما رنگ شده اند و از نمای دور می‌توان یک شهر رنگارنگ را دید که واقعا حیرت آور هست.

10 شهر زیبا و رنگارنگ جهان را بشناسید

 رنگ های روشن و درخشان میتواند ظاهر یک شهر را به طرز قابل توجهی تغییر دهد. زمانی که ادی راما شهردار تیرانا پایتخت کشور آلبانی شد، در سال 2000 کمپینی راه انداخت تا رنگ را به حال و هوای این شهر در دوران بعد از کمونیست اضافه کند.

بلوک های آپارتمانی و ساختمان های عمومی به رنگ های پر زرق و برق نقاشی شدند و شهر تبدیل به پایتختی رنگارنگ با رنگ های صورتی، سبز، آبی و قرمز شد. پس اگر رنگ ها می‌توانند چهره رو به زوال رفته برج های تیرانا را دگرگون کنند، تصور کنید که چه تأثیری روی برخی از زیباترین شهرهای دنیا می‌توانند داشته باشند.

10. نیهاون «Nyhavn»

10 شهر زیبا و رنگارنگ جهان را بشناسید

این محله آرام و ساکت کپنهاگن در دانمارک، منطقه ای محبوب هم برای مردم محلی و هم برای گردشگران هست. کافه ها و رستوران های چندان، آن را تبدیل به مکانی ایده آل برای کسب آرامش کرده هست. حتما از ساختمان عدد 9، قدیمی ترین ساختمان پابرجای کپنهاگن که در سال 1681 ساخته شد، مشاهده کنید. هانس کریستین اندرسن نویسنده دانمارکی برای سال های طولانی در ساختمان عدد 18 زندگی میکرد.

9. بو-کاپ «Bo-Kaap»

10 شهر زیبا و رنگارنگ جهان را بشناسید

بو-کاپ بخشی تماشایی از کیپ تاون در آفریقای جنوبی هست. مردم محلی این منطقه را بعنوان منطقه «مالایی» ها خطاب میکنند، چرا که بیشتر ساکنان آن دارای اصلیتی از برده های هند، اندونزی، سری لانکا و مالزی میباشند که توسط هلندی ها در قرن های هفدهم و هجدهم به این جا آورده شدند. گردشگران میتوانند از خیابان های باریک و مارپیچ این منطقه عبور کنند و از رنگ های درخشان و سرزنده که ساختمان ها را تزئین کرده لذت ببرند.

8. ساکاتکاس «Zacatecas»

10 شهر زیبا و رنگارنگ جهان را بشناسید

شهر مکزیکی ساکاتکاس در سال 1548 ساخته شد تا پناهگاهی برای معدنکاران نقره باشد و در قرن های هفدهم و هجدهم به بحبوحه موفقیت خود رسید. این شهر در دامنه های دره ای باریک واقع شده و دارای خیابان هایی باریک هست که از تپه های پر شیب عبور میکنند.

مرکز قدیمی شهر شامل ساختمان های رنگارنگ بسیاری هست که بیشتر انها از قرن هجدهم به جای باقیمانده اند، از جمله کلیسای جامع جذاب و کلیسای سانتو دومینگو که نمای بیرونی آن دارای مجسمه های بسیاری هست.

7. کولوسوک «Kulusuk»

10 شهر زیبا و رنگارنگ جهان را بشناسید

منزل های رنگارنگ بسیاری در ناحیه گرینلند وجود دارد که این چشم انداز سرد و ناراحت را سرزنده می‌کند. همانند خوبی از آن، منطقه کولوسوک هست که در جزیره سنگی کوچکی واقع شده هست. این روستای کوچک دروازه ورودی به گرینلند شرقی هست.

گردشگران ماجراجو می‌توانند نماهای شگفت انگیزی از توده های یخ بزرگ در تنگه دانمارک و کوه های شگفت انگیز گرینلند شرقی را تماشا کنند. کولوسک دارای یک هتل هست که در سال 1999 ساخته شد.

6. لا بوکا «La Boca»

10 شهر زیبا و رنگارنگ جهان را بشناسید

لا بوکا محله طبقه کارگر بوینس آیرس در آرژانتین هست. سبک هنری ساکنان آن، لا بوکا را در لیست ما قرار داده هست. منزل های رنگارنگ، همانند ای بینظیر از ماهیت مستقل ساکنین لا بوکا هست. بیشتر این منزل های رنگی در کنار بندر جمع شده اند. استادیوم لا بومبونرا منزل باشگاه فوتبال مشهور بوکا جونیورز نیز در این منطقه قرار دارد.

5. پلورینیو «Pelourinho»

10 شهر زیبا و رنگارنگ جهان را بشناسید

 سالوادور پایتخت ایالت باهیا در برزیل هست این مرکز تاریخی که با عنوان پلورینیو نامیده می‌شود، به دلیل معماری استعماری پرتغالی خود با بناهای تاریخی شناخته میشود که تاریخ آن به قرن 17 تا 18 میلادی بر می‌گردد. گردشگر ها میتوانند از کلیسای جامع سالوادور مشاهده کنند یا در خیابان های پر پیچ و خم قدم بزنند و از معماری محله پلورینیو لذت ببرند.

4. مانارولا «Manarola»

10 شهر زیبا و رنگارنگ جهان را بشناسید

مانارولا یکی از قدیمی ترین شهرها در ناحیه چینکه تره هست که در کرانه ساحلی ریویرا ایتالیا واقع شده هست. این روستای جذاب نمایی شگفت انگیز از دریای مدیترانه را ارائه میدهد. فقط کافی هست از خیابان های مارپیچ بالا روید و در هر کافه ای که خواستید اسپرسوی اصیل ایتالیایی سفارش دهید و از منظره خیره کننده یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی ایتالیا لذت ببرید.

3. جوداپور «Jodhpur»

10 شهر زیبا و رنگارنگ جهان را بشناسید

در مرکز بیابان خشک تار در هند می‌توانید جوداپور را پیدا کنید. این شهر تاریخی پر از قلعه، قصر و معبد هست. وقتی که در خیابان های جوداپور قدم بزنید، سفیدی خالص ساختمان ها در نور آفتاب تقریبا کورکننده هست. وقتی که شهر را از دور نگاه کنید، همین ساختمان ها رنگ آبی پیدا می‌کنند. جای تعجب نیست که به آن «شهر آبی» میگویند.

2. پوندا «Punda»

10 شهر زیبا و رنگارنگ جهان را بشناسید

ویلمستاد اصلی ترین شهر جزیره کوراسائو هست که در جنوبی ترین ساحل جزیره واقع شده هست. معماری این مستعمره هلند در کنار آب های کارائیب بسیار جذاب هست. محله پوندا، منطقه اصلی خرید در این شهر هست. این قدیمی ترین محله ویلمستاد هست که در سال 1634 تأسیس شد. رنگ های روشن و متنوع ساختمان ها در پوندا، علت کافی هست که گردشگران را به سمت خود بکشاند.

1. گواناخواتو «Guanajuato»

10 شهر زیبا و رنگارنگ جهان را بشناسید

شهر استعماری زیبای گواناخواتو در کوه های سیرا ده گواناخواتو در کشور مکزیک واقع شده هست. این شهر در سال 1554 در کنار یکی از غنی ترین معادن نقره کشور مکزیک ساخته شد. هیجان معدنکاری قرن شانزدهم منجر به تولید ملک ها و ساختمان های زیبایی شد. خیابانها و کوچه های رنگی بسیار زیادی

در هر نقطه از شهر دیده می‌شود. ترافیک این شهر به وسیله شبکه ای از تونل های زیرزمینی اداره می‌شود و به همین دلیل گواناخواتو تبدیل به شهری بینظیر برای پیاده روی شده هست.

منبع: پارس ناز

وبگردی

ارسال نظر

 

نظرسنجی

صرفه‌جویی در شرایط فعلی اقتصادی را از کجا شروع می کنید؟

.

اخبار سلامت

سینما در سینما