فهرست کالاهای کشاورزی وارداتی مشمول دریافت ارز اعلام شد

وزارت جهادکشاورزی فهرست کالاها و نهاده‌های کشاورزی مشمول دریافت ارز را به بانک مرکزی اعلام کرد.

فهرست کالاهای کشاورزی وارداتی مشمول دریافت ارز اعلام شد

به گزارش اقتصاد100، وزارت جهاد کشاورزی مطابق معمول چند ماه گذشته فهرست کالاهای اساسی وارداتی مشمول دریافت ارز را به بانک مرکزی اعلام کرد، این وزارتخانه در پی شفاف سازی و جلوگیری از هر گونه شبهه در تخصیص ارز چند ماه است فهرست ها را به طور رسمی اعلام می کند.

سرپرست دفتر خدمات بازرگانی (تجارت خارجی) معاونت توسعه بازرگانی این وزارتخانه اعلام کرد:‌ مطابق با روال چند ماه اخیر، در راستای شفاف‌سازی نظر وزارت جهاد کشاورزی در تخصیص ارز به کالاهای اساسی و نهاده‌ها که از سال جدید با سیاست‌های دفتر خدمات معاونت توسعه بازرگانی وزارتخانه انجام شده است، لیست هشتمین مرحله نظر دستگاه ارسالی وزارت جهاد کشاورزی به بانک مرکزی برای تخصیص سهمیه ارزی اعلام شد.

میثم جاهدی با اعلام این که در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ مرحله جدید نظر دستگاه وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز شرکت‌ها توسط معاونت توسعه بازرگانی انجام پذیرفته است، اعلام کرد: در این مرحله کالاهایی که مطابق نظر قائم‌مقام وزیر در امور تجارت و معاون توسعه بازرگانی واجد شرایط جهت نظر دستگاه برای تخصیص ارز بودند مشخص و معرفی آنها به بانک مرکزی به صورت سیستمی انجام شد.

براساس اعلام وزارت جهاد کشاورزی، وی افزود: در این میان کالاهای خاص معرفی شده از جانب معاونت‌های وزارت متبوع نیز نظر گرفتند.

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با اعلام این که زمان‌بندی نظر دستگاه براساس سهمیه ارزی اعلامی بانک مرکزی و با توجه به روند اطلاع‌رسانی واضح و شفاف است، گفت: شرکت‌های دارای کالاهای خاص که مورد معرفی از جانب معاونت‌های وزارتخانه می‌باشند در صورت بروز هرگونه ابهام، پرسش‌های خود را از معاونت یا سازمان مربوطه پیگیری کنند.

پیش از این برخی مدعی بودند که رانت هایی در ارزهای یارانه ای است که در اختیار برخی افراد خاص گذاشته می شود و وزارت جهاد اطلاعات در این زمینه را روشنگری می کند.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما