روس ها عاشق کاهو و فلفل ایران شدند

مقامات مسکو با تاکید بر اینکه محصولات ایرانی جایگزین کالاهایی شده است که قبل از این از اروپا وارد روسیه می‌شد، گفتند صادرات برخی محصولات کشاورزی به روسیه رشد 500 درصدی داشته است.

به گزارش اقتصاد100، «محصولات ایرانی جایگزین کالاهایی شده است که روسیه قبلا از اروپا وارد می‌کرد و این نشان دهنده کیفیت بالای محصولات ایرانی است»، این را رئیس سرویس فدرال نظارت بر بهداشت دامی و گیاهی روسیه بیان داشت.

سرگی دانکورت دیروز جمعه در نشستی با قائم مقام وزارت جهاد کشاورزی، سفیر ایران در روسیه و رئیس سازمان دامپزشکی ایران در مسکو تاکید کرد: واردات برخی از محصولات کشاورزی از جمله پرتقال، کاهو و فلفل از ایران در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل ۵۰۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش روسیا الیوم، دانکورت ضمن درخواست برای توسعه تجارت بین دو کشور در زمینه محصولات کشاورزی ، توسعه همکاری‌ها در زمینه کشاورزی را به نفع مردم دو کشور دانست.

علیرضا پیمان پاک، قائم مقام وزارت جهاد کشاورزی نیز در این نشست تاکید کرد مقام‌های ارشد روسیه و ایران از جمله روسای جمهور دو کشور بر گسترش همکاری‌ها به ویژه در زمینه‌های اقتصادی و تجاری تاکید دارند و از این رو هر دو طرف باید برای رسیدن به این هدف تلاش کنند.

 پیمان پاک افزود: امضای موافقتنامه تجارت آزاد بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا گام بلندی در توسعه تجارت بخصوص تجارت محصولات کشاورزی محسوب می‌شود و از طرف روس درخواست کرد که موانع ورود کالاهای ایرانی به بازار روسیه را برطرف کند.

مقام‌های ارشد روسیه و ایران از جمله روسای جمهور دو کشور بر گسترش همکاری‌ها به ویژه در زمینه‌های اقتصادی و تجاری تاکید دارند و از این رو هر دو طرف باید برای رسیدن به این هدف تلاش کنند.

وی با بیان اینکه امضای توافقنامه تجارت آزاد بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا گامی بزرگ در زمینه توسعه تجارت به ویژه تجارت محصولات کشاورزی است، از طرف روسی خواست موانع ورود کالاهای ایرانی به بازار روسیه را برطرف کند.

نوروزی رئیس سازمان دامپزشکی ایران در خصوص مشکلاتی که برای برخی از صادرکنندگان لبنیات ایرانی به وجود آمده است، پیشنهاد داد که روسیه و ایران آزمایشگاه‌های مشترکی را در مناطق آزاد ایران برای نظارت بر سلامت محصولات صادراتی ایران در داخل کشور ایجاد کنند.

در پایان این نشست یادداشت تفاهم همکاریهای ایران و روسیه در استقرار گروههای بازرسی و قرنطینه در مرزها به امضا رسید.

وبگردی

ارسال نظر

 
.
باز