سیگنال دهی بورس در سایت صداوسیما

در قالب یک نظرسنجی، پیش‌بینی ۱۰ کارشناس بازار سرمایه درباره روند بازار و شاخص کل بورس، در هفته پیش‌رو گردآوری شده است.

سیگنال دهی بورس در سایت صداوسیما

به گزارش اقتصاد100، در قالب سوالی سه گزینه‌ای از ۱۰ کارشناس بازار سرمایه، در مورد پیش‌بینی روند شاخص کل بورس در هفته پیش‌رو که منتهی به چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ است، نظرسنجی صورت گرفت.

سوال و نتایج این نظرسنجی به همراه نظرات تکمیلی و کوتاه کارشناسان به شرح زیر است:

روند بازار سرمایه و بازدهی هفتگی شاخص کل بورس در هفته پیش‌رو را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
۱. مثبت. افزایشی
۲. بدون تغییر چشمگیر (کمتر از ۱ درصد)
۳. منفی. کاهشی

 

همچنین در جدول زیر، علت انتخاب گزینه‌ها توسط کارشناسان توضیح داده شده است:

نام کارشناس توضیحات

اکبر ادهم

گزینه یک.  ارزندگی خاص بازار سرمایه، احتمال ارائه گزارشات خوب ۶ ماهه از اکثریت صنایع بازار سرمایه، اشباع فروش قرار گرفتن کلیت بازار سرمایه، اخبار خوب حمایتی از بازار سرمایه از جمله دلایل این انتخاب است.

کوروش آسایش

گزینه  یک.  با توجه به افزایش قیمت جهانی نفت و همچنین اخبار سایر صنایع بازار متعادل و مثبتی پیش بینی می‌شود.
علی عصاری گزینه دو. هفته پایانی شهریور هستیم به نظر می رسد با توجه به اخبار وزمان ،بازار متعادل با پیش روی تک سهم ها را داشته باشیم.
رومینا شهبازپور گزینه دو.  در هفته‌ای که گذشت شاهد خروج حدود ۱،۹۷۷ میلیارد تومان پول حقیقی از سهام بودیم و در سوی دیگر صندوق‌های درآمدثابت ورود پول حدود ۱،۵۰۰ میلیارد تومان را تجربه کردند که می‌توان گفت سرمایه‌گذاران قصد آماده نگه داشتن نقدینگی خود برای ورود به بازار در شرایط مناسب تری را دارند.

محمد خبری زاده

گزینه یک. به سبب شرایط و اخبار بازار مثبت خواهد بود. صنعت سیمان، پالایش و خودرو مثبت‌های بازار خواهند بود.

محمد غفوری

گزینه دو. بنظر سهام شاخص ساز در هفته آتی وضعیت متعادلی تجربه کنند و اقبال خرید سرمایه گذاران بیشتر بر روی سهام کوچک و متوسط بازار باشد.

ایمان رئیسی

گزینه دو.  رشد کامودیتی‌ها و قیمت نفت می‌تواند در هفته آتی موجب رشد این گروه‌ها شود، اما حجم معاملات نشان دهنده رشد قوی نیست و صرفا در اخرین هفته شهریور روند متعادلی، اما مثبت در بازار داریم.

سهیلا نقی پور

گزینه دو. با توجه گزارشات مالی و شاخصه های بنیادی  شرکت‌ها می‌توان همچنان به کلیت بازار جهت سرمایه گذاری امیدوار باشیم. همچنین بسیاری از نمادهای کوچک و متوسط بازار از نظر نمودار قیمتی در شرایط مساعدی قرار دارند ، از همین رو می‌توان برای هفته آینده بازاری متعادل متصور بود.

مصطفی صفاری

 

گزینه یک.  با افزایش قیمت نفت بنظر درآمد شرکت های پالایشی و پتروشیمی افزایش می یابد.

  مهدی بیات منش 

 

گزینه دو. بازار گویی در جهت سیاست متعادل سازی و کنترل شده تر  وثبات اقتصاد حرکت می کند البته باتوجه به عمق نه چندان بالای بازار این مسیر کاملا قابل پیش بینی است.

با توجه به انتخاب ۴۰ درصدی گزینه یک (مثبت. افزایشی) و ۶۰ درصدی گزینه دو (بدون تغییر چشمگیر)  توسط کارشناسان، به نظر می‌رسد روند معاملات در هفته پیش‌رو  خنثی و متمایل به مثبت باشد.

* لازم به ذکر است نتایج این نظرسنجی و تحلیل کارشناسان، نظر باشگاه خبرنگاران جوان نبوده و سیگنال بورسی و توصیه به خرید یا فروش محسوب نمی‌شود.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

وبگردی

ارسال نظر

 
.