خروج نقدینگی حقیقی‌ها از بازار بورس ادامه دارد/ پول ها کجا می رود؟

کارشناس بازار سرمایه گفت: حجم معاملات امروز در سهام و حق تقدم ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون برگ سهم با ارزش معاملاتی ۱۳۷۲ میلیارد تومان بود.

خروج نقدینگی حقیقی‌ها از بازار بورس ادامه دارد/ پول ها کجا می رود؟

به گزارش اقتصاد100، علیرضا روستا کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شاخص کل بورس با افت ۰.۸۹ درصد و کاهش ۱۸,۵۴۵ منفی به عدد ۲,۰۶۳,۵۷۲ رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با کاهش ۰.۵۳ درصدی و ۳,۵۹۶ واحد کاهش به ۶۷۵,۵۷۴ رسید.

او افزود: حجم معاملات امروز در سهام و حق تقدم ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون برگ سهم با ارزش معاملاتی ۱۳۷۲ میلیارد تومان بود. سرانه خرید حقیقی‌ها ۱۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سرانه فروش ۲۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود و خروج ۵۰۹ میلیارد تومان را از سهام و حق تقدم شاهد بودیم. 

او افزود: امروز ۹۳ درصد بازار یعنی ۶۸۷ نماد منفی و ۷ درصد بازار یعنی ۵۴ نماد مثبت به پایان معاملات رسیدند. بیشترین ورود پول به صنعت مخابرات با ۶۲۴ میلیارد تومان و بیشترین خروج با ۸۱ میلیارد تومان از صنعت خودرو و ساخت قطعات بود.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: بازار به روند منفی عادت کرده و خریدار قوی در بازار نمی‌توان دید. امروز با منفی شدن و رنج منفی به سمت صف فروش لیدر‌های خودرویی اکثریت بازار به صف فروش نشستند.

خبرنگار: کیمیا قلی‌پور 

وبگردی

ارسال نظر

 
نظرسنجی

به نظر شما کدام کاندیدا در نخستین مناظره بهتر درخشید؟

.

اخبار سلامت

سینما در سینما