این مشترکین پرمصرف کمترین مبلغ را پرداخت می کنند

مدیر کل دفتر مدیریت مصرف آب‌و آبفای کشور گفت: درصورتی که مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مصارف بالاتر از الگو داشته باشند، صرفا آب‌بهای بالای الگو را پرداخت می‌کنند.

این مشترکین پرمصرف کمترین مبلغ را پرداخت می کنند

به گزارش اقتصاد100، مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) بنابر قانون بودجه قانون بودجه ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، مشمول معافیت از پرداخت هزینه بهای قبوض آب، برق و گاز مشروط بر رعایت الگوی مصرف می‌شدند. در قانون بودجه سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بهای برق مشترکان در سقف مصرف ۵۰ درصد الگوی مصرف و بهای آب تا سقف ۳۰ درصد الگوی مصرف به طور کامل رایگان و برابر با صفر محاسبه می‌شد. این قانون در بودجه سال ۱۴۰۲ اصلاح شد و با حذف محدودیت‌های درصدی، اکنون افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در صورت رعایت الگوی مصرف از آب رایگان برخوردار می‌شوند.

سیدزاده مدیر کل دفترمدیریت مصرف آب شرکت آب و فاضلاب کشور در این خصوص به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: به استناد بند ل تبصره ۱۵ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ صورتحساب خدمات آبرسانی و دفع فاضلاب برای مشترکانی که مددجوی کمیته امداد و بهزیستی هستند در صورتی مصرف آن‌ها پایین‌تر از الگوی مصرف و یا برابر الگوی مصرف باشد، صفر منظور خواهد شد.

او ادامه داد: درصورتی که مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مصارف بالاتر از الگو داشته باشند مصارف آن‌ها به دو دسته تا الگو و بالاتر از الگو تقسیم می شود و آب بها و کارمزد دفع فاضلاب بخشی از مصرف که پایین‌تر از الگو است صفر محاسبه خواهد شدو این دسته از مشترکین صرفا ملزم به پرداخت آب بها و کارمزد دفع فاضلاب مصارف بالاتر از الگو‌ی خود خواهند بود. 

سیدزاده می گوید: از جمله تسهیلات دیگری که مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به استناد جزء (۲) بند «چ» ماده (۸۰) قانون برنامه ششم توسعه از آن برخوردارند معافیت از پرداخت هزینه‌های انشعابات آب و فاضلاب می‌باشد. افراد تحت پوشش (مددجویان) کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور و خیرین مسکن‌ساز برای هر کدام از افراد تحت‌پوشش نهاد‌ها و سازمان‌های حمایتی از پرداخت هزینه‌های انشعابات آب و فاضلاب برای واحد‌های مسکونی اختصاص‌یافته به آنان، براساس الگوی مصرف اعلامی وزارت راه و شهرسازی، فقط برای یک‌بار معاف خواهند بود.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

وبگردی

ارسال نظر

 
.