پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱ آذر ۱۴۰۲

اقتصاد 100- قیمت طلا و سکه امروز در بیشتر قطعات و وزن‌ها به واسطه رشد قیمت انس جهانی طلا، افزایش داشت. تنها نیم‌سکه و ربع‌ سکه بدون تغییر و با همان رقم‌های روز قبل معامله شدند. فعالان بازار طلا همچنان این بازار را رکودی می‌دانند.

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱ آذر ۱۴۰۲

امروز قیمت طلا و سکه با افزایش، بازگشایی شد و نوسانات کاهشی قیمت دلار در ابتدای امروز، نتوانست بازار طلا را تحت تاثیر قرار دهد. از ابتدای هفته، این نخستین روز است که بازار طلا به شکل یکدست در روند صعودی قرار گرفته است. 

Screenshot 2023-11-21 at 5.27.15 PM

طی روزهای قبل، نوسانات قیمت در بازار طلا از تحرکات محدود قیمت دلار پیروی می‌کرد اما لیدر امروز قیمت طلا و سکه، انس جهانی طلا بود. گفتنی است امروز قیمت طلای جهانی افزایش بیش از ۱۷ دلاری داشت و در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۹۴۵ دلار در حال معامله است.

چشم بازار طلا به نوسانات دلار و انس

در همین راستا نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به کاهش قیمت طلا و سکه از ابتدای هفته جاری به تجارت‌نیوز گفت: «بازار طلا از ابتدای هفته با نوسانات قیمت دلار همراه شد و افت یک تا سه درصدی داشت؛ اما افزایش انس جهانی طلا در روز جاری قیمت طلا و سکه در بازار داخلی را با خود همراه کرد.»

وی به شرایط رکودی بازار طلای داخلی اشاره کرد و اظهار داشت: «از ابتدای سال این رکود سنگین در بازار وجود داشته و میزان آن به اندازه‌ای است که در دوران کرونا هم به این صورت نبوده است.»

این مقام صنفی تاکید کرد: «کاهش قیمت، کاهش تقاضا را تشدید کرده و در پی آن خرید طلا کاهش ٢٠ تا ۴٠ درصدی داشته است. این در حالی است که  حتی تا ٢٠ درصد تقاضای عروس و دامادها برای خرید طلا به سمت بدلیجات و نقره رفته ‌است.»

وی با بیان اینکه تا آخر این هفته بازار نوسان خاصی نخواهد داشت، اظهار کرد: «فعلا دید فعالان بازار طلا به نوسانات قیمت دلار و تغییرات قیمت انس در بازارهای جهانی است. باید توجه داشت رویدادهای مهم سیاسی و اقتصادی جهانی، می‌تواند روی آینده طلا تاثیرگذار باشد.»

نیم‌سکه و ربع‌ سکه تغییر قیمت نداشت

امروز ۳۰ آبان ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی رشد ۱۱۵ هزار تومانی داشت و با قیمت ۲۸ میلیون و ۷۶۲ هزار تومان معامله شد. در روز جاری سکه‌ بهار با رشد ۸۲ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۴۰۲ هزار تومان معامله شد. 

امروز قیمت نیم‌سکه و ربع سکه تنها قطعاتی بودند که بدون تغییر و با همان رقم روز قبل معامله شدند. این قطعات به ترتیب با قیمت‌های ۱۵ میلیون و ۵۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان معامله شدند. در روز جاری سکه گرمی رشد ۵۵ هزار تومانی داشت و با رقم پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

کاهش حباب سکه در روند صعودی قیمت

امروز قیمت طلا نیز رشد داشت. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۷۶ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۴۷۸ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز رشد ۱۷ هزار تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز افزایش داشت و به دو میلیون و ۳۸۶ هزار تومان رسید.

در آخرین روز آبان حباب قطعات سکه برخلاف افزایش قیمت افت داشت. امروز حباب سکه امامی ۵۴ هزار تومان، سکه بهار ۳۷ هزار تومان، نیم‌سکه ۷۶ هزار تومان، ربع سکه ۳۸ هزار تومان افت داشت. حباب سکه گرمی تنها قطعه‌ای بود که افزایش ۳۵ هزار تومانی داشت.

منبع:تجارت نیوز

وبگردی

ارسال نظر

 
نظرسنجی

حادثه سوءقصد به ترامپ، رای او را بالاتر می‌برد؟

.

اخبار سلامت

سینما در سینما