واریز معوقات ۶ ماهه حقوق بازنشستگان از ۲۰ مهر

اقتصاد100- رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است که دولت قصد افزایش حقوق کارمندان دولت در میانه سال را ندارد و به‌نظر می‌رسد علت این تصمیم عواملی از جمله جلوگیری از کسری بودجه باشد.

 واریز معوقات ۶ ماهه حقوق بازنشستگان از ۲۰ مهر

 ۲۰میلیون تومان اول مهر به حساب این بازنشستگان واریز می‌شود. مدیرکل فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی بازنشستگان از واریز وام ۲۰ میلیون تومانی از اول مهرماه به حساب ۴۰ هزار بازنشستگان و مستمری‌بگیری که در قرعه‌کشی برگزیده شده‌اند خبر داد و گفت: روز گذشته (۲۰ شهریور) برای برگزیدگان این دوره از ثبت‌نام پیامک وام بازنشستگان ارسال شد. ثبت نام این وام بازنشستگان از مرداد شروع شده است. برای اطلاع از آخرین خبر در مورد وام بازنشستگان ادامه خبر را از دست ندهید.

واریز معوقات ۶ ماهه حقوق بازنشستگان از ۲۰ مهر

 

پرداخت مستمری و حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از روز دوشنبه بیستم شهریورماه آغاز شده است.

بر اساس جدول اعلام شده از سوی سازمان تامین اجتماعی پرداخت حقوق بازنشستگان این سازمان بر اساس حروف الفبا خواهد بود و تا سی‌ام شهریورماه فرآیند پرداخت حقوق و مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی ادامه خواهد داشت.

جدول تاریخ واریز مستمری شهریورماه سال ۱۴۰۲

نام حرف تاریخ پراخت

آ – ا ۱۴۰۲/۰۶/۲۰

حروف ب تا ش شعب تا ۲۰۰۰ نفر ۱۴۰۲/۰۶/۲۱

حروف ص تا ی شعب تا ۲۰۰۰ نفر ۱۴۰۲/۰۶/۲۲

ب ۱۴۰۲/۰۶/۲۶

پ ۱۴۰۲/۰۶/۲۶

ت ۱۴۰۲/۰۶/۲۶

ث ۱۴۰۲/۰۶/۲۶

چ ۱۴۰۲/۰۶/۲۷

ج ۱۴۰۲/۰۶/۲۷

ژ ۱۴۰۲/۰۶/۲۷

ص ۱۴۰۲/۰۶/۲۷

ض ۱۴۰۲/۰۶/۲۸

ز ۱۴۰۲/۰۶/۲۸

ف ۱۴۰۲/۰۶/۲۸

ح ۱۴۰۲/۰۶/۲۸

ق ۱۴۰۲/۰۶/۲۹

س ۱۴۰۲/۰۶/۲۹

ر ۱۴۰۲/۰۶/۲۹

بانک ملی ۱۴۰۲/۰۶/۲۹

بانک ملت ۱۴۰۲/۰۶/۲۹

بانک تجارت ۱۴۰۲/۰۶/۲۹

پست بانک ۱۴۰۲/۰۶/۲۹

بانک سپه ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

بانک کشاورزی ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

بانک صادرات ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

ط ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

ظ ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

خ ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

گ ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

ل ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

و ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

ه ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

غ ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

ی ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

ذ ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

ک ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

د ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

ش ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

ع ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

ن ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

م ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

بنیاد شهید ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

همکاران بازنشسته ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

مخالفت دولت با افزایش حقوق بازنشستگان

رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است که دولت قصد افزایش حقوق کارمندان دولت در میانه سال را ندارد و به‌نظر می‌رسد علت این تصمیم عواملی از جمله جلوگیری از کسری بودجه باشد.

طی چند سال اخیر شاهد بودیم که دولت در میانه‌های سال اقدام به ارائه لایحه به مجلس شورای اسلامی برای افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت می‌کرد، این اقدام با انتقاداتی از جمله تحمیل هزینه بیشتر به بودجه و احتمال افزایش ناترازی و همچنین تبعیض با افزایش حقوق کارگران مواجه بود.

با توجه به این موارد، اخیرا داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره موضوع افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در نیمه دوم سال جاری با توجه به عدم کاهش تورم و فشارهای اقتصادی به مردم گفت: افزایش حقوق جدید در نیمه دوم سال نداریم، افزایش حقوق‌ها یک بار در سال لحاظ می‌شود، افزایش حقوق سال جاری ابتدای سال مدنظر قرار گرفت.

به‌نظر می‌رسد که پس از اینکه طی چند سال شاهد افزایش حقوق کارمندان دولت در میانه سال بودیم، سازمان برنامه و بودجه دیگر قصد ندارد چنین رویکردی در پیش بگیرد. باید به این نکته نیز توجه داشت که دولت بر کنترل کسری بودجه به‌عنوان یکی از عواملی که آن را تورم‌زا می‌داند تأکید داشته است و به‌نظر می‌رسد این تصمیم نیز در همین راستا گرفته شده است.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی مازندران گفت: ۷۰ درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی با ماهی ۷ میلیون تومان فقط زنده‌اند و صورت خود را با سیلی سرخ نگه می‌دارند!

نصرالله دریابیگی (رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی مازندران) در مراسم تجلیل از کانون بازنشستگان شهرستانهای رامسر، تنکابن، عباس آباد و نوشهر ضمن قدردانی از زحمات کانونهای بازنشستگی استان گفت: ۷۰ درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی با ماهی ۷ میلیون تومان فقط زنده‌اند و صورت خود را با سیلی سرخ نگه می‌دارند!

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی مازندران ضمن انتقاد شدید از شرایط معیشتی بازنشستگان گفت: زندگی امروز پیشکسوتان تولید و سازندگی در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

نایب رئیس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی کشور تصریح کرد: بازنشستگان شریف ایران، کارگران دیروز این مرز و بوم‌اند که در سخت‌ترین شرایط در دفاع مقدس و همزمان سنگر تولید ایثارگری کردند و ۳۰ سال تمام در برابر تحریم‌های ظالمانه پرچم عزت و شرف جمهوری اسلامی را بالا آورده‌اند و حالا شایسته نیست که در تأمین حداقلی‌ترین نیازهای خود بمانند!

این مقام کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی مازندران و کانون عالی ضمن انتقاد از عدم اجرای قانون الزام درمان رایگان، نحوه توزیع تسهیلات بازنشستگان تأمین اجتماعی و دخالتهای مکرر دولت در امور داخلی سازمان تأمین اجتماعی از جمله تلاش برای واگذاری بانک رفاه، گریزی هم به تعهدات بیمه آتیه حافظ و مشکلات بازنشستگان در غرب استان زد و گفت: از وزارت تعاون و کار و مدیران سازمان تأمین اجتماعی انتظار داریم با اجرای عدالت در خدمات‌رسانی به بازنشستگان، آرامش را به این خانواده ۴.۵ میلیون نفری برگردانند.

دریابیگی گفت: استدعا دارم مسئولین محترم نظام و دولت محترم به این سوال بازنشستگان پاسخ دهند که کدام مدیر و مسئول گرامی می‌تواند یک خانواده ۴ نفره را با ماهی ۷ میلیون تومان مدیریت کند و این در حالی است که بخشی از مستمری بگیران تأمین اجتماعی با ماهی یک میلیون و ۷۰۰ هزارتومان به اصطلاح زندگی می‌کنند؟!/ایلنا

 

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما