کام 3.6 میلیون نفر در جنوب ایران از آب دریا شیرین می‌شود!

اقتصاد 100-با تکمیل طرح‌های شیرین‌سازی آّب دریا در نوار ساحلی جنوب، ظرفیت شیرین‌سازی آب دریا با رشد 1.5 برابری به 752 هزار مترمکعب در شبانه‌روز ارتقا پیدا می‌کند.

کام 3.6 میلیون نفر در جنوب ایران از آب دریا شیرین می‌شود!

نوار ساحلی جنوب کشور شامل سه استان بوشهر، سیستان و بلوچستان و هرمزگان با جمعیت 5.7 میلیون نفر هم‌اکنون 80 واحد شیرین‌سازی آب دریا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در خود جای داده‌اند که این تجهیزات روزانه 502 هزار مترمکعب آب شیرین‌سازی و 2.3 میلیون نفر از جمعیت این استان‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سیراب می‌کند. به عبارت دیگر، هم اکنون 40 درصد از مردم ساکن نواحی ساحل جنوب کشور آب شرب خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از محل شیرین‌سازی آب دریا تامین می‌کند.

بر اساس گزارش شرکت آب و فاضلاب کشور ، هم‌اکنون 21 طرح شیرین‌سازی آب دریا در دستورکار قرار گرفته که تا سال 1403 به مدار فعالیت می‌آید و ظرفیت شیرین‌سازی آب دریا در نوار ساحلی کشور با رشد 250 مترمکعب در شبانه‌روز به 752 هزار مترمکعب در شبانه‌روز می‌رسد.

*جمعیت تحت پوشش آب دریا در نوار جنوبی کشور به 63 درصد می‌رسد

در این راستا صابر علیدادی، مدیرکل دفتر تجهیز منابع مالی و توسعه مشارکت آبفای کشور، با اشاره به برنامه‌ریزی برای توسعه شیرین‌سازی آب دریا در نوار جنوبی کشور به خبرنگار فارس گفت: تا انتهای سال 1403 جمعیت تحت پوشش آب دریا برای تامین آب شرب با رشد 56 درصدی به 3.6 میلیون نفر می‌رسد و 63 درصد جمعیت نوار ساحلی کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دربرمی‌گیرد.

به گزارش فارس، شیرین‌سازی آب دریا یکی از منابع مهم تامین نیاز آب شرب نوار ساحلی کشور است که می‌تواند سایر منابع آبی در این منطقه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یاری کند. بر این اساس شیرین‌سازی روزانه 752 هزار مترمکعب آب در سال زمینه شیرین‌سازی 274 میلیون مترمکعب آب را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فراهم می‌کند که معادل 1.3 برابر ظرفیت سد کرج است.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

وبگردی

ارسال نظر

 
.