جرائم رانندگی به حساب چه کسی واریز می‌شود؟!

اقتصاد 100-رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: حدود ۵ سال است که دولت سهم پلیس راهور را از جرائم رانندگی که ۲۰ درصد از کل جرائم است را پرداخت نکرده است.

جرائم رانندگی به حساب چه کسی واریز می‌شود؟!

سردار سید کمال هادیانفر؛ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا دولت سهم پلیس از جرایم رانندگی که به حساب درآمد عمومی کشور نزد خزانه‌داری کل واریز می‌شود، را پرداخت کرده است یا خیر، اظهار کرد: خیر؛ دولت سهم پلیس راه حداقل از سالی که من به عنوان رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی (۱۵ اسفند ۱۳۹۷) انتخاب شده‌ام را پرداخت نکرده است.

آیا پلیس از جرائم رانندگی سهمی دارد؟

وی در ادامه در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم مبنی بر اینکه افزایش برخی از جرائم رانندگی این ذهنیت را در بین مردم ایجاد کرده است که پلیس به فکر درآمدزایی است، چنین موضوهی را تأیید می‌کنید یا خیر، گفت: خیر؛ پلیس هیچ درآمدی از محل جرایم رانندگی ندارد.

هادیانفر خاطر نشان کرد: در واقع هیچ پولی از جرائم رانندگی به ماموران به بهانه اضافه کار و یا حق جریمه داده نمی‌شود.

۲۰ درصد از جرائم رانندگی باید به حساب پلیس واریز شود

بر اساس این گزارش؛ طبق ماده ۲۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ۱۵ درصد از کل وجوه جرائم رانندگی که به حساب خزانه دولت واریز می‌شود به پلیس راهنمایی و رانندگی اختصاص می‌یابد تا به منظور کاهش تصادفات رانندگی و خسارت‌های جانی و مالی ناشی از آن برای تأمین تجهیزات تخصصی پلیس به‌کارگیری فن‌آوری‌های جدید در مدیریت نظارت و کنترل بر عبور و مرور، ارتقاء کمّی و کیفی حضور و کارایی پلیس، اجراء طرح‌های انتظامی ترافیکی فوق برنامه و ایمنی رانندگی در شهرها و جاده‌های کشور و همچنین هزینه‌های اجرایی این قانون مصرف نماید.

همچنین در بخش دیگر این قانون آمده است که ۵ درصد از کل وجوه باقیمانده جهت تبلیغ در راستای ارتقاء فرهنگ رانندگی و رعایت مقررات آن در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی قرار می‌گیرد تا از طریق دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط هزینه کنند.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما