نحوه قیمت‌گذاری لاستیک خودرو تغییر کرد

اقتصاد 100- علیرضا شاه‌میرزایی، معاون تجارت و خدمات وزارت صمت در نشست خبری اعلام کرد که سال گذشته مشکلاتی در عرضه و توزیع برخی رینگ‌های لاستیک وجود داشت. با تصمیم معاونت تخصصی وزارت صمت، واردات این رینگ‌های پرمصرف تسهیل شده و واردات آن‌ها تا سه برابر افزایش یافت.

 نحوه قیمت‌گذاری لاستیک خودرو تغییر کرد

شاه‌میرزایی در خصوص قیمت لاستیک خودرو افزود که قیمت‌ها مصوب شده‌اند و تا چند ماه پیش بر اساس کیلوگرم تعیین می‌شدند. این نحوه قیمت‌گذاری مشکلاتی برای تولید سایزهای کوچکتر ایجاد کرده بود. اکنون با تغییر نحوه قیمت‌گذاری، تولید لاستیک‌های سایز کوچکتر از جمله سایز ۱۳ افزایش یافته است.

وی در ادامه درباره سامانه‌های مختلف برای ثبت نام و خرید لاستیک توضیح داد که لاستیک جزو کالاهای قاچاق محسوب می‌شود و برای خرید و فروش آن الزاماتی در سامانه وجود دارد که باید مشکلات آن حل شود.

شرایط جدید فروش اینترنتی خودرو: ارائه قرارداد قبل از دریافت وجه

وی بیان کرد که خودروسازان باید در فروش اینترنتی قبل از دریافت وجه، قرارداد را به مشتری ارائه کنند. در صورت عدم رعایت این مورد، تخلف محسوب شده و شرکت‌های متخلف به نهادهای نظارتی معرفی می‌شوند.

روش اینترنتی خرید لاستیک دولتی ​ راحت‌ترین روش خرید لاستیک دولتی ثبت نام در سایت فروش آنلاین است.

شاه‌میرزایی در مورد فروش خودرو تصریح کرد که خودروسازان باید ضوابط صنفی را رعایت کنند. فروش خودرو باید با مجوز صنفی انجام شود و وزارت صمت با سازمان حمایت و معاونت صنایع خودرویی هماهنگ شده تا نظارت‌ها افزایش یابد.

وی همچنین افزود که رتبه‌بندی واردکنندگان موبایل بر اساس ارائه خدمات پس از فروش انجام خواهد شد که این موضوع بر سهمیه واردات آن‌ها تاثیر خواهد داشت.

منبع:شهربورس

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما