پیش‌بینی دقیق مشاوران املاک از اجاره بها

اقتصاد 100- بعضا افرادی برای دیده شدن درصدی را اعلام می‌کنند، اما وقتی نرخ تابعی از رفتار و نرخ مسکن است، پیش‌گویی بازار اجاره مسکن کار ناپسندی است.

پیش‌بینی دقیق مشاوران املاک از اجاره بها

وی با بیان این‌که شرایط سال‌های قبل مستاجران ناگوار بوده و باید ببینیم وضعیت امسال چگونه خواهد بود، یادآور شد: رصد فعالیت دولت نشان می‌دهد بیشترین سیاست در بخش تنظیم‌گری و کنترل بازار مسکن بوده است. آثار تصمیمات دولت در سال قبل در حوزه مسکن، احتمالا امسال نمایان می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از این تصمیمات نظارت بر عملکرد اپلیکیشن‌ها بود. این یک کار بسیار مهمی بود، چراکه برخی اپلیکیشن‌ها در فضای مجازی بستر ناامنی را برای قیمت‌سازی فراهم کرده‌ بودند. با آن‌که حدود ۵۰ روز از سال می‌گذرد، اما اتفاق خاصی در بخش قیمت‌ها روی نداده است.

طی فروردین ماه امسال معاملات مسکن نسبت به ماه قبل از آن (اسفندماه ۱۴۰۲) بالغ بر ۷۵ درصد کاهش یافته است. معاملات نخستین ماه امسال در مقایسه با نخستین ماه سال قبل نیز ۱۴ درصد رشد منفی داشته است.

در فروردین ماه اماسل ۱۵۰۸ فقره معامله مسکن در شهر تهران انجام شده بود که در مقایسه با ۱۷۵۲ فقره فروردین سال قبل و ۶۱۷۹ فقره اسفند پارسال به ترتیب ۱۴.۲ و ۷۵.۶ درصد کاهش یافته است.

متوسط نرخ هر مترمربع واحد مسکونی در ماه گذشته (فروردین ۱۴۰۳) نیز ۸۱ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان بود که در مقایسه با ۶۶ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان فروردین سال ۱۴۰۲ حدود ۲۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

منبع:سرانه

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما