عیدی ویژه رئیس جمهور به بانوان / بدون ضامن وام بگیرید

اقتصاد 100- بانک مهر ایران به منزله حمایت از بانوان ایرانی، وام طرح اندوخته بانوان را ارائه نمود.

عیدی ویژه رئیس جمهور به بانوان / بدون ضامن وام بگیرید

برای دریافت این تسهیلات متقاضی باید ابتدا یک سپرده ویژه طرح اندواخته باز نماید و به مدت ۴ ماه، هر ماهه ۸۰۰ هزارتومان به این حساب واریز نماید. پس از گذشت ۴ ماه، متقاضی می‌تواند درخواست تسهیلات اندوخته بانوان بانک مهر ایران را داشته باشد. همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، این وام دارای مزایای بسیار زیادی است که از آن‌ها می‌توانیم به بدون ضامن بودن، کارمزد پایین و غیره اشاره کنیم.

مبلغ وام طرح اندوخته بانوان

این وام به صورت مرحله‌ای و در ۴ مرحله واریز می‌گردد، مبلغ این وام در مجموع ۲۰۲ میلیون تومان است. برای اطلاع از مبالغ این ۴ مرحله، جدول زیر را مشاهده نمایید.

توجه بازپرداخت مراحل واریز این وام باهم متفاوت هستند.

مراحل واریز مبلغ تسهیلات بازپرداخت

مرحله اول ۱۰ میلیون تومان ۲۴ ماهه

مرحله دوم ۳۶ میلیون تومان ۲۴ ماهه (بلافاصله پس از پایان اقساط مرحله اول)

مرحله سوم ۵۶ میلیون تومان ۳۶ماهه (بلافاصله پس از پایان اقساط مرحله دوم)

مرحله چهارم ۱۰۰ میلیون تومان ۳۶ماهه (بلافاصله پس از پایان اقساط مرحله سوم)

جهت اطلاعات بیشتر به ۵۰۰ شعبه فعال بانک مهر ایران در سرار کشور مراجعه فرمایید.

شرایط دریافت وام اندوخته بانوان بانک مهر ایران

برای دریافت وام قرض الحسنه طرح اندوخته متقاضی باید شرایط زیر را داشته باشد:

فقط به بانوان تعلق می‌گیرد.

رتبه اعتبارسنجی مناسب (شعب بانک تعیین کننده رتبه اعتبارسنجی موردنظر هستند)

افتتاح سپرده ویژه طرح اندوخته

واریز ماهانه ۸۰۰ هزارتومان تا ۴ ماه در سپرده ویژه طرح اندوخته

پرداخت اندوخته، همزمان با واریز اقساط وام‌های مرحله اول تا سوم

مقدار سود وام طرح اندوخته بانک مهر ایران

از آن جایی که این وام به منظور حمایت از بانوان ارائه گردیده است، بانک قرض الحسنه مهر ایران، این وام را به صورت بدون بهره و فقط با سود ۴ درصد پرداخت می‌نماید. بنابراین می‌توانیم بگوییم طرح اندوخته از لحاظ میزان سود بانکی، برای بانوان بسیار به صرفه است.

وام طرح اندوخته برای زنان سرپرست خانوار

چنانچه متقاضی سرپرست خانوار باشد، با مراجعه به استانداری استان خود و دریافت نامه از شرایط ویژه‌تری نسبت به سایر بانوان برخوردار خواهد شد.

بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور آسایش بانوانی که در این مجموعه سپرده قرض الحسنه دارند، طرح وامی به نام «اندوخته بانوان» را تدارک دیده است.

بانک مهر ایران برای خانم‌های دارای حساب مخصوص طرح اندوخته بانوان در هر یک از شعب خود، وام ۱۰۰ میلیون تومانی را تدارک دیده است. البته بانوان به منظور درخواست این تسهیلات باید حداقل ۸۰۰ هزار تومان به مدت چهار ماه در حساب خود نگهداری کنند. به منظور پرداخت این تسهیلات بانک اعتبارسنجی لازم را از متقاضیان انجام می‌دهد.

این وام با کارمزد چهار درصدی به بانوان پرداخت می‌شود. پس از دریافت این وام، بانوان این امکان را دارند ظرف مدت ۳۶ ماه اقساط آن را بپردازند.

با توجه به شرایط مذکور، متقاضیان این وام پس از دریافت آن باید هر ماهه ۳ میلیون و ۳۰ هزار و ۳۰۳ تومان قسط بدهند. کل سود این وام به ۸ میلیون تومان می‌رسد. جمع رقم تسهیلات و سود آن نیز ۱۰۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

لازم به ذکر است بانوان سرپرست خانوار علاوه بر دریافت این وام، امکان مراجعه به استانداردی استان محل زندگی خود به منظور دریافت امتیازات ویژه مالی را دارند.

 پرداخت وام ۴۰ تا ۳۰۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن

همزمان با نزدیک شدن به فصل جابجایی‌ها در بازار اجاره مسکن، مستاجران می‌توانند از وام ۴۰ تا ۳۰۰ میلیون تومانی با نرخ سود صفر و ۱۸ درصدی استفاده کنند.

با نزدیک شدن به فصل جابجایی‌ها در بازار مسکن،‌ بهترین مسیر برای مستأجران جهت در امان ماندن از تاثیر تورم بر بخش مسکن افزایش پول پیش یا همان رهن است. البته در صورتی‌که موجر موافق این کار باشد.

در زمان حاضر با مصوبه شورای پول و اعتبار مبلغ تسهیلات ودیعه مسکن در تهران ۲۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها ۱۵۰ میلیون تومان، در سایر شهرها ۱۰۰ میلیون تومان و در روستاها ۴۰ میلیون تومان است. نرخ سود این تسهیلات ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت آن ۶۰ ماهه است.

از سوی دیگر مطابق قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت وام ۳۰۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن به‌صورت قرض‌الحسنه به خانوارهای مشمول پرداخت می‌شود.

مطابق بخشنامه فروردین ماه امسال بانک مرکزی این تسهیلات مختص خانواده‌هایی است که از تاریخ اول فروردین ۹۹ به بعد صاحب فرزند سوم یا بیشتر می‌شوند. بر این اساس پس از اعتبارسنجی متقاضیان و در صورت عدم تکافوی اعتبار آنها، به منظور تأمین رکن ضامن، مؤسسات اعتباری موظفند با توثیق حساب یارانه یا سهام عدالت متقاضیان یا بستگان درجه اول از طبقه اول آنها یا سایر دارایی‌های مالی وی یا تنها دریافت یک فقره سفته و یک نفر ضامن نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام کنند.

به گزارش تسنیم، طبق اظهارات ۳ روز قبل مدیرکل دفتر طرح‌های نهضت ملی مسکن وزارت راه و شهرسازی وضعیت پرداخت وام ودیعه با سود ۱۸ درصدی چندان مناسب نبوده و حدود یک میلیون نفر در صف دریافت تسهیلات مذکور قرار دارند.

سیداحمد خادمیان در این‌باره گفته بود: تاکنون یک میلیون و ۶۵۴ هزار و ۳۶ نفر از متقاضیان در سامانه tem.mrud.ir ثبت‌نام کرد‌ه‌اند که از این تعداد یک میلیون و ۴۶۹ هزار و ۸۷۵ نفر حائز شرایط دریافت وام ودیعه مسکن شناخته شده‌اند. از این تعداد یک میلیون و ۳۳ هزار و ۳۰۵ نفر برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن به بانک‌ها معرفی شده‌اند و بانک‌ها با ۴۴۵هزار و ۶۸ نفر (۳۰ درصد) قرارداد امضا کرده‌اند.

وی تاکید کرد: با توجه به تکلیف قانونی، ضرورت دارد تا بانک‌ها پرداخت تسهیلات را به معرفی‌شدگان سرعت بدهند.

منبع:فردانیوز

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما