وام مسکن با مبلغی ویژه برای این افراد + جزئیات

در یک اطلاعیه، بنیاد ملی نخبگان اعلام کرد که نخبگان می‌توانند از وام خرید مسکن ۲ میلیارد تومانی و وام ودیعه مسکن پانصد میلیون تومانی بهره‌مند شوند.

وام مسکن با مبلغی ویژه برای این افراد + جزئیات

در سال گذشته، بنیاد ملی نخبگان بخش قابل توجهی از فعالیت خود را به ایجاد بسترهای مناسب برای افزایش تأثیرگذاری نخبگان اختصاص داد. تأمین شرایط ملائم در حوزه معیشت و اشتغال یکی از رویکردهای اساسی بود و به همین دلیل وام خرید مسکن برای نخبگان به مبلغ ۲ میلیارد تومان و وام ودیعه مسکن به مبلغ پانصد میلیون تومان افزایش یافت.

بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار بانک مرکزی ، نرخ سود تسهیلات ساخت / خرید و ودیعه اجاره مسکن ۲۳ درصد با بازپرداخت تا حداکثر ۲۰ سال برای تسهیلات ساخت / خرید مسکن، و بازپرداخت تا حداکثر ۵ سال برای تسهیلات ودیعه مسکن در نظر گرفته شده و محاسبه مبلغ اقساط ماهانه، بر عهده بانک‌های عامل است که متقاضی می‌تواند با مراجعه به مدیریت امور شعب بانک‌های عامل، از میزان اقساط اطلاع حاصل کنند.

برگزیدگان شیوه نامه شناسایی و توسعه فعالیت‌های استادیاران جوان (طرح زنده یاد کاظمی آشتیانی)، برگزیدگان شیوه نامه تسهیلات جذب دانش آموختگان برتر دانشگاهی در مؤسسه‌های علمی (طرح شهید شهریاری)، برگزیدگان سطح ۱ و ۲ شیوه نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراع‌های برگزیده (طرح شهید فخری‌زاده) و برگزیدگان شیوه نامه بهره‌مندی دانش آموختگان برتر دانشگاهی از تسهیلات دوره پسادکتری (طرح شهید چمران) مشمولان استفاده این تسهیلات هستند.

 

همچنین متخصصان ایرانی دانش‌آموخته خارج از کشور نیز می‌توانند برای درخواست بهره‌مندی از این تسهیلات، از طریق ارتباط با مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری اقدام کنند. هر متقاضی صرفاً مجاز به استفاده از یکی از تسهیلات ساخت / خرید و یا ودیعه اجاره مسکن است و در صورت استفاده از یکی از این دو، امکان معرفی برای تسهیلات مسکن دیگر وجود ندارد.

افراد حائز شرایط می‌توانند برای بهره‌مندی از این تسهیلات درخواست خود را از طریق سامانه سینا به نشانی https://sina.bmn.ir/ ارسال کنند.

ضروری است، متقاضیان استفاده از هر یک از تسهیلات مسکن، پیش از ارائه درخواست، بررسی‌های لازم را انجام دهند و ضمن اطلاع کافی از شرایط و جزئیات وام، برای دریافت تسهیلات اقدام کنند.

 وام مسکن برای این گروه افزایش خواهد یافت

فرشاد سلیمانی در تبریک ایام و فرارسیدن سال نو اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره تأکید داشته‌اند که حمایت از نخبگان امری بسیار حائز اهمیت است. او معتقدند که اگر دو عامل حائز اهمیت فراهم شود، نرخ مهاجرت به شدت کاهش خواهد یافت. این دو عامل شامل درگیر شدن و اشتغال نخبگان در مسائل کشور و امکان ادامه تحقیقات می‌باشد. به عبارت دیگر، نخبگان باید در یک محیط مناسب و با امنیت خاطر، استعدادهای خود را به رخ بکشند. به همین دلیل، بنیاد ملی نخبگان نیز در سال گذشته تمرکز عمده خود را بر تسهیل فراهم کردن زمینه مناسب برای افزایش تأثیرگذاری نخبگان قرار داد. ایجاد شرایط مناسب در حوزه اقتصاد و اشتغال نیز از جمله رویکردهای حیاتی این بنیاد بود.

معاون توسعه و مدیریت منابع بنیاد ملی نخبگان اعلام کرد که وام خرید و ودیعه مسکن نخبگان در حال افزایش است.وی در ادامه با اشاره به بالارفتن هزینه‌های زندگی به ویژه در حوزه مسکن، از افزایش وام خرید و ودیعه مسکن نخبگان خبر داد و گفت: خوشبختانه پس از پیگیری‌های بسیاری که از سوی بنیاد ملی نخبگان صورت گرفت و برگزاری جلسات متعدد با سازمان‌ها و نهادهای مرتبط، تائیدات و مجوزهای لازم برای افزایش وام خرید و ودیعه مسکن نخبگان اخذ شد که بر این اساس وام خرید به ۲ میلیارد تومان و وام ودیعه مسکن به پانصد میلیون تومان افزایش یافت.

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما