توزیع لاستیک دولتی آغاز شد / با این ۲ روش مستقیم می توانید لاستیک دولتی بخرید !

اقتصاد100- بر اساس جدیدترین قیمت لاستیک در بازار، قیمت لاستیک بارز مدل S۶۷۷ سایز ۲۲۵/۶۵R۱۷ – دو حلقه به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان رسیده است.

توزیع لاستیک دولتی آغاز شد / با این ۲ روش مستقیم می توانید لاستیک دولتی بخرید !

 همچنین قیمت لاستیک خارجی نکسن مدل N PRIZ AH۸ سایز ۲۲۵/۵۰/۱۸ نیز به ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزارتومان رسیده است.

لاستیک دولتی
بسته به عوامل مختلفی همانند آنکه تولید داخل باشد یا لاستیک خارجی، عرضه دولتی شده است یا در بازار آزاد به فروش می رسد متفاوت است. در سال جدید نیز ممکن است قیمت ها کمی متغییر باشد.

قیمت لاستیک خودرو ارزان از برند یزد تایر مدل SKY سایز ۲۰۵/۵۵R۱۶ نیز برای دوحلقه ۳ میلیون و ۳۰۰ هزارتومان رسیده است. قیمت لاستیک با کیفیت رودستون مدل +N۵۰۰۰ سایز ۲۰۵/۶۰/۱۴ نیز ۶ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان شده است.

برند قیمت

لاستیک خودرو یزد تایر مدل SKY سایز ۲۰۵/۵۵R۱۶ – دو حلقه ۳,۳۰۰,۰۰۰
لاستیک خودرو یزد تایر مدل SKY سایز ۲۰۵/۵۵R۱۶ – دو حلقه ۳,۳۰۰,۰۰۰
لاستیک خودرو واکایاما مدل VK۶۶ سایز ۲۲۵/۴۵/۱۸ – ۲ حلقه ۶,۵۵۰,۰۰۰
لاستیک خودرو جِی‌ پِلَنِت تایر مدل CP۶۷۲ سایز ۲۰۵/۶۰/۱۴ – ۲ حلقه ۶,۳۵۰,۰۰۰
لاستیک خودرو هابیلد مدل H۲۰۲ سایز ۲۰۵/۶۰/۱۴ – دو حلقه ۴,۹۲۰,۰۰۰
لاستیک خودرو کویر تایر مدل WONDERFULL KB۷۰۰ سایز ۲۳۵/۶۵/۱۷ – تک حلقه ۲,۵۳۸,۴۰۰
لاستیک خودرو نکسن مدل N PRIZ AH۸ سایز ۲۲۵/۵۰/۱۸ – دو حلقه ۱۰,۲۰۰,۰۰۰
لاستیک خودرو تراینگل مدل TR۹۲۸ سایز ۱۸۵/۶۵R۱۴ – دو حلقه ۵,۱۵۰,۰۰۰
لاستیک خودرو بارز مدل S۶۷۷ سایز ۲۲۵/۶۵R۱۷ – دو حلقه ۳,۵۶۸,۸۰۰
لاستیک خودرو رودستون مدل +N۵۰۰۰ سایز ۲۰۵/۶۰/۱۴ – ۲ حلقه ۶,۵۰۰,۰۰۰
لاستیک خودرو ترازانو مدل Z۱۰۷ سایز۱۹۵/۶۰/۱۵-دو حلقه ۵,۰۵۰,۰۰۰
لاستیک خودرو دورون مدل T۹۰A سایز ۱۶۵/۶۵/۱۳ – دو حلقه ۳,۹۵۰,۰۰۰

با این ۲ روش مستقیم می توانید لاستیک دولتی بخرید
متقاضیان می‌توانند از ۲ طریق نسبت به خرید لاستیک دولتی اقدام کنند؛ راه نخست آن است که برخی کارخانه‌ها مانند کویرتایر، بارز و یزدتایر سایت فروش دارند و متقاضیان می‌توانند از طریق مراجعه به سایت این کارخانه‌ها اقدام به ثبت‌نام و خرید تایر کنند. راه دوم،‌ مراجعه حضوری به نمایندگی‌های شهر محل اقامت است.

در حالی که گزارش‌ها حاکی از کُندی ثبت‌نام و خرید اینترنتی لاستیک دولتی از طریق سامانه جامع تجارت دارد و برخی متقاضیان از اینکه ساعت‌ها در صف خرید تایر می‌مانند گلایه دارند، وزیر صمت اعلام کرد: به فروشندگان لاستیک این اجازه داده شده است که به صورت آفلاین، ثبت‌نام از متقاضیان را انجام داده و نیازی نیست که حتما سامانه وصل باشد؛ بلکه در حالتی که سامانه خاموش است هم می‌توانند مدارک را از مشتری دریافت کرده و بعدا خود اپراتور یا فروشنده فرایند خرید را ادامه داده و مدارک را در سامانه ثبت کند. او همچنین تاکید کرد اگر عرضه‌کننده‌ای اینگونه رفتار نکند، مصداق تخلف است و قصد ایجاد صف دارد.

در حال حاضر اختلاف قیمت لاستیک دولتی و بازار آزاد زیاد است و به همین دلیل خیلی‌ها به دنبال آن هستند که لاستیک دولتی تهیه کنند. رصد بازار نشان می‌دهد اختلاف قیمت دولتی سایزهای پرمصرف لاستیک یعنی سایز ۱۳ و ۱۴ با بازار آزاد حدود یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. برای نمونه، قیمت دولتی لاستیک سایز ۱۳ که پرمصرف‌ترین لاستیک است، با توجه به برند حدود یک میلیون و ۵۰۰ تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است اما قیمت آن در بازار آزاد حدود ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تا ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

مصطفی تنها، سخنگوی انجمن تایر در پاسخ به این سوال که متقاضیان چگونه می‌توانند لاستیک دولتی دریافت کنند؟ به همشهری‌ می‌گوید: متقاضیان می‌توانند از ۲ طریق نسبت به خرید لاستیک دولتی اقدام کنند؛ راه نخست آن است که برخی کارخانه‌ها مانند کویر تایر، بارز و یزد تایر سایت فروش دارند و متقاضیان می‌توانند از طریق مراجعه به سایت این کارخانه‌ها اقدام به ثبت‌نام و خرید تایر کنند. راه دوم،‌ مراجعه حضوری به نمایندگی‌های شهر محل اقامت است. برای نمونه، متقاضیان تهرانی می‌توانند به بازار چراغ برق یا سرچشمه مراجعه کنند. در این بازارها نمایندگی‌های تایرسازان حضور دارند و با دریافت اسناد و مدارک موردنیاز متقاضیان و احراز هویت آنها به آنها تایر می‌دهند.

از مشکلات خرید اینترنتی لاستیک دولتی،‌ قطعی و کُندی اینترنت است که سبب می‌شود برخی خریداران در زمان ثبت‌نام و خرید علاف شوند. علی صدر افشار، از فروشندگان لاستیک خودرو در پاسخ به این سوال که چطور می‌توان سریع‌تر لاستیک دولتی خرید؟ به همشهری می‌گوید: خرید اینترنتی زمانبر است و بعضا پیش می‌آید که ۲ ماه طول می‌کشد لاستیک به دست مشتری برسد که این مسئله با توجه به اینکه آخر سال است ممکن است بیشتر هم طول بکشد چون ارسال از طریق پست زمانبرتر می‌شود.

او ادامه می‌دهد: بر این اساس، خرید حضوری راحت‌تر است. بهترین حالت این است که متقاضیان به نمایندگی‌های سطح شهر خود مراجعه کنند. آدرس نمایندگی‌های رسمی در سایت‌های کارخانه‌های تولیدکننده موجود است. در تهران هم علاوه بر نمایندگی‌های سطح شهر می‌توانند به بازار لاستیک بروند.

چه مدارکی لازم است؟
طبق مصوبه وزارت صمت، برای تایرهای پرتقاضای رینگ ۱۳ و ۱۴ در سال فقط امکان خرید ۴ حلقه تایر با یک کد ملی و شماره شاسی و موتور وجود دارد و اگر کسی متقاضی خرید بیشتر از این تعداد باشد باید به سراغ بازار آزاد برود.

اگر متقاضی خرید اینترنتی لاستیک از تولیدکنندگان داخلی هستید باید به سایت‌های شرکت‌های تولیدکننده مانند کویر تایر، بارز و یزد تایر مراجعه و کد ملی و موبایل خود را وارد کرده و ثبت‌نام کنید. پس از آن مدارک لازم شامل برگ سبز خودرو، کارت خودرو و کارت ملی را بارگذاری می‎‌کنید. در زمان تحویل هم یا به صورت حضوری یا از طریق پست لاستیک خود را دریافت می‌کنید.

اگر قصد مراجعه به نمایندگی‌های شرکت‌های تولیدی را دارید هم باید در زمان مراجعه برگ سبز خودرو، کارت خودرو و کارت ملی خود را به همراه خود داشته باشید.

 

وبگردی

ارسال نظر

 
.

طلا و جواهر اقتصاد 100 : قیمت طلا از کشوری به کشور دیگر متفاوت بوده و ممکن است بتوانید معامله بهتری برای خرید طلا در…

اخبار سلامت

سینما در سینما