پیش بینی قیمت دلار تا پایان سال

اقتصاد 100- نوسانات قیمت دلار طی یک ماه اخیر مورد توجه معامله‌گران،‌ کارشناسان اقتصادی و به ویژه مردم بوده است. اسکناسی که به دلیل لیدری سایر بازارها هر افت و خیزی در قیمت آن به طور مستقیم به تمام بخش‌های زندگی مردم گره خورده است، زیر چتر سیاست‌گذار قرار دارد.

پیش بینی قیمت دلار تا پایان سال

قیمت دلار طی یک ماه گذشته به سقف قبلی خود یعنی منطقه ۶۰ هزار تومان نزدیک شد و با سیاست ارزپاشی بازارساز، به‌عنوان بازوی سیاست‌گذار در بازار ارز به نیمه کریدور ۵۰ هزار تومانی ورود کرد. اسکناس آمریکایی اکنون در کف قیمتی جدید نوسان دارد و به نظر می‌رسد خواست نهاد پولی کشور نیز حفظ همین محدوده قیمتی برای دلار باشد.

این هفته قیمت دلار رنج است

در همین راستا برزو حق‌شناس، کارشناس اقتصادی با اشاره به سقف‌زنی قیمت دلار در هفته‌های گذشته به تجارت‌نیوز گفت: «در هفته‌ اول بهمن که دلار به سقف کریدور ۵۰ هزار تومانی نزدیک شد، انتظار اصلاح قیمت وجود داشت. این اتفاق رخ داد و دلار محدوده قیمتی ۵۴ تا ۵۵ هزار تومانی را به‌عنوان کف جدید شناسایی کرد.»

وی با اشاره به اینکه اصلاح قیمت دلار خیلی سریع و با شیب تندی اتفاق افتاد، خاطر نشان کرد: «کف قیمت دلار در پله‌های پنج و ۶ کریدور ۵۰ هزار تومانی شکل گرفته است.»

پیش بینی قیمت دلار تا پایان سال

این کارشناس اقتصادی در خصوص پیش‌بینی قیمت دلار در هفته چهارم بهمن اظهار کرد: «برای هفته جاری بازاری رنج بین پله‌های چهار و ۶ کریدور ۵۰ هزار تومانیانتظار می‌‍رود.»

وی در خصوص روند قیمت دلار در هفته‌های باقیمانده از سال جدید گفت: «به نظر می‌رسد برای ادامه سال دلار در محدوده قیمتی فعلی با نوسانات محدود معامله شود؛ اما در نهایت در ادامه سال، قیمت به سمت سقف کریدور ۵۰ هزار تومانی برمی‌گردد.»

وی افزود: «به احتمال زیاد ورود به سال جدید با ورود دلار به کریدور ششم همراه خواهد بود .»

منبع:شهربورس

وبگردی

ارسال نظر

 
.
باز