نحوه ثبت نام و خرید روغن موتور دولتی / شرایط فروش لاستیک دولتی تغییر کرد

اقتصاد 100- گزارش نحوه ثبت نام برای خرید روغن موتور دولتی کرده است. در ادامه مراحل ثبت نام جهت خرید لاستیک دولتی را مشاهده می کنید.

نحوه ثبت نام و خرید روغن موتور دولتی / شرایط فروش لاستیک دولتی تغییر کرد

این سامانه به منظور صدور حواله تایر برای خودروهای سواری می باشد.

۱. در ابتدا با ورود به سایت سامانه تخصیص تایر و روغن موتور اطلاعیه سامانه مبنی بر فروش مقدار لاستیک و روغن موتور موجود در ساعت مشخص سامانه را مشاهده خواهید کرد. با کلیک بر گزینه بستن وارد مرحله بعد می شوید.

ثبت-نام-لاستیک-دولتی-و-روغن-موتور-دولتی

۲. در مرحله دوم پس از مطالعه اطلاعیه های منتشر شده در این صفحه با کلیک بر گزینه ثبت نام / ورود وارد مرحله بعد خواهید شد.

ثبت-نام-لاستیک-دولتی-و-روغن-موتور-دولتی

۳ در مرحله بعد متقاضی می‌بایست با درج کد ملی و شماره تلفن همراهی که به نام فرد متقاضیست و همچنین کد امنیتی مشخص شده در سامانه ثبت نام کند.

ثبت-نام-لاستیک-دولتی-و-روغن-موتور-دولتی

۴. پس از تایید اطلاعات وارد شده متقاضی توسط سامانه، کد اعتبار سنجی ارسال شده از طریق پیامک را در کادر مشخص شده وارد کرده و بر روی تایید کد کلیک نمایید.

ثبت-نام-لاستیک-دولتی-و-روغن-موتور-دولتی

۵. در مرحله بعد با موفقیت وارد قسمت حساب کاربری شدید. حال می‌بایست با درج اطلاعات لازم نظیر شماره شاسی و شماره موتور اقدام به تکمیل اطلاعات خودرو خود در حساب کاربری کنید. (توجه داشته باشید که این اطلاعات باید مطابق اطلاعات ثبت شده در بیمه نامه شخص ثالث باشد.)

ثبت-نام-لاستیک-دولتی-و-روغن-موتور-دولتی

۶. در نهایت با گذراندن مراحل فوق به انتخاب کالای مورد نظر می‌رسید . با کلیک بر روی عکس روغن موتور وارد بخش خرید روغن موتور دولتی می شوید که با درج اطلاعات لازم مربوط به خودرو مورد نظر می‌توانید موفق به خرید روغن موتور دولتی شوید.

ثبت-نام-لاستیک-دولتی-و-روغن-موتور-دولتی

۷. در صفحه انتخاب نوع روغن گرید SAE روغن خود را انتخاب کنید. 

این گزینه برای ۲۰۶ تیپ دو ۲۰-۵۰ و پژو ۴۰۵ و سمند xu۷ هم ۲۰-۵۰ است. 

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و ۲۰۷ هم با موتور TU۵ گرید ۱۰-۴۰ را انتخاب کنید.

۱۰. در قسمت کاربرد نوع سوخت خودرو را انتخاب کنید.

۱۱. پس از آن استانی که روغن را می خواهید تحویل بگیرید را همراه با شهر و حجم بسته انتخاب کنید.

۱۲. سپس بر روس دکمه جستجو کلیک کرده و مرکز سرویس روغن را انتخاب کنید.۰

آموزش-ثبت-نام-سامانه-تخصیص-تایر-و-روغن-موتور-6

تنظیم بازار  لاستیک خودرو  توسط دولت، یکی از مسائل مهم در صنعت خودروسازی است. با توجه به اهمیت لاستیک برای عملکرد، ایمنی و صرفه جویی در سوخت خودرو، تنظیم بازار لاستیک می تواند تأثیر قابل توجهی بر روی اقتصاد، تولید و بهره وری داشته باشد. دولت می تواند با ایجاد قوانین و مقررات کنترلی برای واردات و تولید لاستیک، نرخ قیمت ها را کنترل کند و تضمین کند که مصرف کنندگان از محصولات با کیفیت و قیمت مناسب بهره ببرند. همچنین، تنظیم بازار لاستیک، می تواند به تناسب اندازه لاستیک با خودروها کمک کند و در نتیجه به بهره وری سوخت و افزایش ایمنی رانندگان کمک کند. به طور کلی، تنظیم بازار لاستیک به عنوان یک استراتژی دقیق و خوب، می تواند در تأمین نیازهای خودروسازان، مصرف کنندگان و اقتصاد کشور مؤثر باشد.

سامانه جامع تجارت اعلام کرد: با هماهنگی صورت گرفته با فراجا برای استعلام اطلاعات خودرو، از تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ در زمان ثبت اسناد فروش به مصرف کننده تایر سواری، شماره برگ سبز خودرو و ۵ رقم انتهای شماره شاسی به صورت الزامی دریافت می شود

همچنین کدملی و شماره تلفن همراه تحت مالکیت کاربر نیز مانند قبل دریافت می شود. لذا اسناد قبلی با شماره شاسی و موتور تا این تاریخ در سامانه ثبت شود و پس از این تاریخ امکان ثبت با مقادیر قبلی نخواهد بود.

منبع:تیترکوتاه

وبگردی

ارسال نظر

 
.
باز