رقم عیدی بازنشستگان تغییر کرد / به ازای همسر و فرزند به عیدی بازنشستگان چقدر اضافه می‌شود؟

اقتصاد 100-زمان واریز و همچنین مبلغ عیدی بازنشستگان اعلام شد.یکی از اصلی‌ترین مطالبات بازنشستگان تامین اجتماعی، پرداخت عیدی کارگری است. میزان پرداخت عیدی بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کار افتاده کلی بارها مورد بررسی قرار گرفته است.

رقم عیدی بازنشستگان تغییر کرد / به ازای همسر و فرزند به عیدی بازنشستگان چقدر اضافه می‌شود؟

زمان واریز عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی مشخص شد .

طبق گفته معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری حقوق بازنشستگی، معوقات و عیدی پایان سال بازنشستگان سازمان آموزش و پرورش استثنایی به صورت یک‌جا به حساب‌شان واریز می‌شود .

پس از هفته‌ها بحث و بررسی سرانجام زمان واریز عیدی بازنشستگان مشخص شد. بنا بر اعلام سازمان تأمین اجتماعی، عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی تا دو هفته آینده پرداخت می‌شود.

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در این‌باره گفته است: با توجه به مشخص شدن مبلغ عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی در تلاش هستیم با تامین منابع عیدی را به حساب بازنشستگان پرداخت کنیم.

اما صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، زمان دقیق‌تر واریز عیدی بازنشستگان را مشخص کرده است. به گفته مرتضوی، بعد از پرداخت حقوق بهمن‌ماه بازنشستگان، در اوایل اسفند عیدی آنها پرداخت می‌شود.

زمان واریز عیدی بازنشستگان دولتی و نیروهای مسلح

بازنشستگان دولتی معمولا هر ساله همزمان با حقوق بهمن ماه که در بازه زمانی ۲۶ تا ۳۰ این ماه است، عیدی خود را دریافت می‌کنند که با توجه به سخنان وزیر تعاون، کار و رفاع اجتماعی، امسال نیز همین بازه زمانی یا نهایتاً یک هفته پس از آن به عنوان موعد واریز عیدی بازنشستگان مشخص شده است.

همچنین عیدی بازنشستگان نیروهای مسلح نیز هر ساله معمولاً همراه با عیدی بازنشستگان دولتی واریز شده و امسال نیز بازنشستگان نیروهای مسلح احتمالاً در بازه زمانی هفته پایانی بهمن تا اواخر هفته اول اسفندماه باید منتظر دریافت عیدی خود باشند.

زمان واریز حقوق و عیدی بازنشستگان جدید آموزش و پرورش استثنایی

معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری زمان واریز حقوق و عیدی بازنشستگان جدید آموزش و پرورش استثنایی را مشخص کرده است.

رضا فیضی نژاد در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه حکم بازنشستگی بیش از یکهزار نفر از بازنشستگان سازمان آموزش و پرورش استثنایی مشمول صادر شده، اعلام کرده است: در پایان بهمن‌ماه جاری، حقوق بازنشستگی، معوقات و عیدی پایان سال این افراد به صورت یک‌جا به حساب‌شان واریز می‌شود.

عیدی بازنشستگان چقدر است؟

بنا بر مصوبه روز ۱۵ بهمن هیئت وزیران، عیدی بازنشستگان، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های بازنشستگی و شهدا و جانبازان ازکارافتاده، ۲ میلیون و پانصد هزار تومان مشخص شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز چهارشنبه ۱۸ بهمن در حاشیه نشست هیأت دولت در خصوص میزان عیدی بازنشستگان اعلام کرد: عیدی بازنشستگان به ازای هر نفر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و به ازای همسر ۷۰۰ هزار تومان و به ازای هر فرزند تحت تکفل ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند./نبض بازار

خبر مهم درباره عیدی بازنشستگان

افزایش یارانه معیشتی ایرانیان در قالب طرح فجرانه و اعلام زمان پرداخت عیدی کارگران و بازنشستگان دو خبر فراگیر وزارت کار و رفاه اجتماعی در هفته اخیر بود که درباره آن وزیر کار جزییات بیشتری را بیان کرده است.

سید صولت مرتضوی درباره یارانه تشویقی اظهار کرد: بر اساس مصوبه جدید دولت به مناسبت دهه فجر به مدت سه ماه از ۱۷ بهمن سال جاری تا ۱۷ اردیبهشت سال آینده یارانه تشویقی برای ۱۱ قلم کالایی که فهرست آن از طریق رسانه ها به اطلاع مردم رسیده است از مبلغ ۱۲۰ هزار تومان به مبلغ ۲۲۰ هزار تومان افزایش می‌یاید.

وی افزود: هر ۱۱ قلم به‌صورت مجزا و به‌صورت وزنی کدگذاری شده‌اند و به معنا که هر فردی که شامل یارانه است، می‌توانند به فروشگاه‌هایی که با سامانه همکاری می‌کنند مراجعه کنند و به هر میزانی که نیاز داشتند خرید کنند و بر اساس میزان وزنی آن خرید یارانه به آن تعلق می‌گیرد. بنابراین معدل یارانه کسانی که دهک یک تا ۳ هستند از ۴۰۰ هزار تومان به ۶۲۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده و معدل کسانی که ۳۰۰ هزار تومان یارانه دریافت می‌کنند به ۵۲۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند نکته مهم این است که این ۲۲۰ هزار تومان  یارانه تشویقی شامل ۱۱ قلم کالایی می‌شود که در سهم یارانه‌ای وجود دارند.

وزیر کار و رفاه اجتماعی همچنین درباره عیدی بازنشستگان و کارگران نیز اظهار کرد: عیدی و پاداش کارگران در قانون مشخص است و معادل دو ماه حقوق دریافتی آن‌ها تا پایان اسفند ماه پرداخت می‌شود. عیدی بازنشستگان نیز بر اساس مصوبه‌ای ‌که هیات وزیران داشتند برای هر نفر معادل ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، همسر ۷۰۰ و هر فرزند ۳۰۰ هزار تومان است و پس از پرداخت حقوق بازنشستگان، با اولویت‌بندی مناسبی اوایل اسفند پرداخت می‌شود.

 
منبع:دیجی سرگرمی

وبگردی

ارسال نظر

 
  • ناشناس ارسالی در

    ۳۰۰ تومن پول چیپس و پفک هم نمیشه

.
باز