قول بزرگ ایران خودرو به مردم / خریداران این مدل پژو بخوانند

اقتصاد 100- پیرو مسائلی که در خصوص عدم تحویل به موقع خودرو‌های پژو پارس به‌وجود آمد متقاضیان از عدم تحویل خودرو‌های پژو پارس با موعد تحویل زمستان ۱۴۰۲ گلایه و عنوان کردند با وجود اینکه از ماه‌ها پیش در نوبت تحویل خودرو قرار دارند، اما خبری از تحویل خودروهایشان نیست.

قول بزرگ ایران خودرو به مردم / خریداران این مدل پژو بخوانند

متقاضیان در مرحله اول عرضه خودرو در سامانه یکپارچه خودرو ، خودروی پژو پارس را انتخاب کردند که بعد از نوبت‌دهی موعد تحویل این خودرو برای آنها زمستان ۱۴۰۲ اعلام شد، اما اکنون که موعد تحویل خودرو به این متقاضیان فرا رسیده است فراخوان واریز وجه از سوی شرکت خودروساز برای آنها صادر نشده است.

احمد اصانلو، رئیس این سازمان قول پیگیری موضوع و برخورد با تخلفات صورت گرفته را داد.

در همین راستا نیز محسنی، مدیر روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی هفته گذشته با انتشار پیامی اعلام کرد: تعهد کرده بودیم در خصوص عدم ایفای تعهدات یک شرکت خودرو ساز ورود کنیم، رئیس سازمان تعزیرات شخصا این موضوع را پیگیری می‌کند. سفر رئیس‌جمهوری منجر به تأخیر در برگزاری نشست افراد تأثیرگذار در این خصوص شد. نتیجه این جلسه را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

در همین رابطه محمدعلی اسفنانی، سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی طی نشست خبری خود با اصحاب رسانه اعلام کرد: برای یکی از بزرگترین خودروسازان تخلفی مطرح می‌شود، ولی هنوز در قالب تخلف نیست و اگر تخلف شد و سازمان مربوطه گزارش آن را ارائه داد برخورد قانونی انجام خواهد شد.

تعهد بزرگترین خودرو ساز کشور به سازمان تعزیرات

وی با اشاره به برگزاری سه نشست تعزیرات با مدیران این خودروسازی اضافه کرد: این خودروساز تعهد کرده که تا پایان سال آینده رقم قابل توجهی خودرو به مردم واگذار کند.

به تازگی سازمان استاندارد اعلام کرده که اگر استاندارد‌ها را رعایت نکند، اجازه تولید خودرو ندارد. ورود تعزیرات به این دلیل است که اقدامات پیشگیرانه به نفع مردم داشته باشد و با متخلفان برخورد کند.

سخنگوی تعزیرات حکومتی در پاسخ به درخواست خبرنگاران برای اعلام اسامی متخلفان به منظور بازدارندگی تکرار تخلف گفت: پس از صدور احکام قطعی حتی اسم این خودرو ساز را اعلام خواهیم کرد و اگر لازم باشد گزارش تصویری تخلف را هم منتشر می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر تخلف انبار کردن خودرو توسط ایران خودرو و تحویل ندادن به متقاضیان گفت: در استان‌های بابل، کرمانشاه، خراسان شمالی و خراسان رضوی بیش از ۱۰ هزار خودرو انبار شده بود که با موضوع تخلف امتناع کالا به مردم مجبور به عرضه شدند و این روند ادامه دارد و این شرکت خودروساز مکلف است تا پایان تابستان سال آینده خودرو‌ها را به مردم تحویل دهد.

منبع:روزگارخودرو

وبگردی

ارسال نظر

 
.
باز