رئیس سازمان سنجش خبر داد:

وضعیت تقلب در کنکور امسال

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه حتی یک مورد تقلب سازماندهی شده در کنکور امسال نداشتیم، گفت: امسال حدود ۵۳۱ هزار نفر ظرفیت برای ورود به دانشگاه ها از طریق کنکور اعلام شد.

وضعیت تقلب در کنکور امسال

به گزارش اقتصاد100،  عبدالرسول پورعباس بعد از ظهر امروز در اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، تاکید کرد: امسال توانستیم آزمون سراسری را در دو نوبت در فاصله شش ماه در سال برگزار کنیم. در قیاس با ۱۴۰۰ که حدود چند هزار تقلب احراز شد، امسال در آزمون دی و تیر حتی یک مورد تقلب سازمان دهی شده نداشتیم و گزارش‌هایی از سازمان بازرسی و حراست کل که در روند آزمون حضور مستمر داشت این مورد را تأیید می‌کنند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد: نتایج نهایی کنکور را سعی می‌کنیم نیمه دوم مهر اعلام کنیم.

پورعباس تاکید کرد: امسال دو اتفاق در اعلام نتایج کنکوری‌ها افتاد یک اتفاق این بود که ما سوابق تحصیلی را به صورت ۴۰ درصد قطعی اعلام کردیم بر این اساس ۲۵ روز با تأخیر سوابق تحصیلی داوطلبان نهایی شد پس از آن نیز تا هشتم شهریور به آموزش و پرورش فرصت مجدد دادیم.

وی ادامه داد: پس از اعمال سوابق تحصیلی نهایتاً نتایج رشته‌های شرایط خاص را هفته گذشته استخراج کردیم امیدواریم دانشگاه‌ها نتایج بررسی‌ها را تا ۳۱ شهریور به سازمان اعلام کنند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: امسال حدود ۵۳۱ هزار نفر ظرفیت برای ورود به دانشگاه‌ها از طریق کنکور اعلام شد که بخش عمده از ظرفیت آن به احتمال زیاد خالی خواهد بود.

معاون وزیر علوم با تاکید بر اینکه پس از اعلام نتایج آزمون ارشد ۱۴۰۲ حتی یک مورد اعتراض نداشتیم، اظهار کرد: این پذیرفته شدگان مسیر ثبت نام خود را طی خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: ما در دکتری ۱۴ هزار ظرفیت پذیرش داشتیم که ۱۰ هزار ۸۷۱ نفر اعلام قبولی شد.

 

وبگردی

ارسال نظر

 
.

اخبار سلامت

سینما در سینما