یک شب جذاب در پیش داریم

اقتصاد 100- دومین قسمت از سریال سه قسمتی ال‌کلاسیکو امشب از ساعت ۲۳:۳۰ پخش می‌شود تا بارسلونا و رئال مادرید پرونده رویارویی در لالیگای فصل جاری را ببندند. می‌ماند قسمت باقی مانده جام حذفی که تکلیف آن شانزدهم فروردین سال آینده در ورزشگاه میزبان بازی امشب یعنی نوکمپ مشخص می‌شود. البته دقایقی قبل از این بازی یعنی از ساعت ۲۳:۱۵، ال‌کلاسیکوی فوتبال ایتالیا هم با میزبانی اینتر از یوونتوس بحران‌زده برگزار می‌شود. یعنی آخرین روز کاری سال ۱۴۰۱، با دو فوتبال فوق‌العاده به اتمام می‌رسد.

یک شب جذاب در پیش داریم

به گزارش گروه اقتصاد ورزش، آخرین شانس رئال برای قهرمانی در لالیگا، از بازی امشب یعنی ال‌کلاسیکوی شماره ۲۸۷ می‌گذرد. لوس بلانکوس الان ۹ امتیاز از بلوگرانای صدرنشین عقب است و اگر نتواند سه امتیاز بازی امشب را به دست بیاورد، علنا در فاصله ۱۲ بازی تا پایان فصل شانس بسیار اندکی برای تکرار عنوان قهرمانی‌اش دارد. به خصوص حالا که رئال با قرعه چلسی در لیگ قهرمانان مواجه شده و این تیم برخلاف بارسا که از رقابت‌های اروپایی حذف شده، باید بخش مهمی از انرژی‌اش را برای پیشروی در یو‌سی‌ال نگه دارد. کارلو آنچلوتی به خوبی از اهمیت پیروزی در بازی امشب آگاه است و پس از باخت در بازی رفت نیمه نهایی جام حذفی، حالا فرصت خوبی برای انتقام از ژاوی دارد.

بازی رفت دو تیم در لالیگا با برتری ۳‌بر‌یک رئال به پایان رسید، اما از آن زمان کهکشانی‌های امتیازات زیادی از دست داده‌اند. مقایسه عملکرد ۶ بازی اخیر دو تیم این موضوع را ثابت می‌کند، چرا که بارسلونا ۵ برد ثبت کرده اما رئال تنها در ۳ بازی از ۶ مسابقه اخیر لالیگایی‌اش پیروز شده است. کارلتو این روزها به‌شدت تحت فشار است و از همین حالا شایعه برکناری‌اش در پایان فصل به گوش می‌رسد. هرچند ژاوی هم پس از حذف از لیگ قهرمانان و سپس لیگ اروپا مورد انتقادات زیادی قرار گرفت، اما حداقل نتایج خوب در لالیگا کمی اوضاع را برایش تلطیف کرده و به نوعی باید گفت شیشه عمر دو سرمربی، دست یکدیگر است.

هرکدام امشب برنده شود و البته ال‌کلاسیکوی برگشت نیمه نهایی جام حذفی را هم با برد تمام کند، می‌تواند به حضور روی نیمکت سال آینده هم امیدوار باشد. هرچند باید گفت اوضاع ژاوی حداقل فعلا بهتر از آنچلوتی است حتی با وجود اینکه سرمربی ایتالیایی رئال فصل قبل قهرمانی در دوگانه مهم لیگ قهرمانان و لالیگا را برای تیمش کسب کرد. بارسلونا امشب به احتمال فراوان پدری و عثمان دمبله، دو بازیکن اصلی خود را در اختیار ندارد و این موضوع برای رئالی‌ها هم با غیبت داوید آلابا و فرلاند مندی صدق می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : دنیای اقتصاد

وبگردی

ارسال نظر

 
.