افزایش 13 میلیون لیتری میانگین مصرف بنزین در سال جاری

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: میانگین مصرف بنزین از ابتدای سال تاکنون، 116 میلیون لیتر در روز است و دوره مشابه سال گذشته این میزان 102.5 میلیون لیتر در روز بوده است که نشان دهنده رشد 13.5 میلیون لیتری مصرف بنزین است.

افزایش 13 میلیون لیتری میانگین مصرف بنزین در سال جاری

به گزارش اقتصاد100، علی‌اکبر نژادعلی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به آخرین وضعیت مصرف و تامین بنزین در کشور عنوان کرد: از ابتدای شهریورماه تاکنون، بحث سوخت‌رسانی ایام اربعین و دهه پایانی ماه صفر در دستور کار قرار گرفت که به دلیل افزایش تقاضا نیازمند برنامه‌ریزی دقیق بود. به طور میانگین در ماه شهریور، مصرف بنزین کشور روزانه 122 میلیون لیتر بوده است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 13 میلیون لیتر افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: همچنین در ماه شهریور، رکورد مصرف 137 میلیون لیتر بنزین در روز ثبت شده است. البته این رکورد مربوط به شهریور است و به طور کلی عدد رکورد مصرف قبلا روی عدد 142 میلیون لیتر در روز باقی مانده است.

وی افزود: هم‌اکنون تردد جاده‌ای بسیار زیادی به خصوص در بخش‌های شمالی و شمال شرق کشور وجود دارد. از طرفی عمده مبادی تولید سوخت در جنوب کشور واقع شده و مقاصد مصرفی نیز در نیمه شمالی کشور قرار دارند، لذا این احتمال وجود دارد که افزایش ترددها و ترافیک جاده‌ای در فرآیند سوخت‌رسانی با نفتکش‌های جاده‌پیما مشکل ایجاد کند و نفتکش‌های ما سر موقع نتواند سوخت را به جایگاه برساند.

نژادعلی تاکید کرد: البته ما تدابیر لازم را اتخاذ کرده‌ایم و با تلاش شبانه‌روزی سعی می‌کنیم، آسایش و آرامش مردم را در موضوع سوخت‌رسانی تامین کنیم، ولی از مردم عزیز هم تقاضا داریم که در طول مسیر تردد اگر با نفتکش‌های جاده‌پیما مواجه شدند، مسیر را برای آنها باز کنند تا سر موقع به مقصد برسند و پشت ترافیک نمانند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: میانگین مصرف بنزین از ابتدای سال تاکنون، 116 میلیون لیتر در روز است و دوره مشابه سال گذشته این میزان 102.5 میلیون لیتر در روز بوده است که نشان دهنده افزایش 13.5 میلیون لیتری مصرف بنزین است.

پایان پیام/

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

وبگردی

ارسال نظر

 
.