شوک دو خودروساز بزرگ ایرانی به مشتریان / سایپا و ایران خودرو نقره داغ شدند !

اقتصاد 100- بعد از اعلام قیمت‌های جدید ۵ خودروی سایپا و ۸ محصول ایران‌خودرو، این ۲ خودروساز که مدتی سرعت عرضهٔ را کاهش داده بودند اقدام به ارسال فراخوان واریز وجه به مشتریان کردند.

شوک دو خودروساز بزرگ ایرانی به مشتریان / سایپا و ایران خودرو نقره داغ شدند !

بازار خودرو  یکی از مهمترین بخش‌های اقتصادی هر کشور است. در این بازار، خودروهای جدید یا دست دوم به فروش می‌رسند. انواع خودروهای مختلفی از جمله اتومبیل، موتورسیکلت، وانت، کامیون، اتوبوس و انواع دیگر در این بازار قابل دسترس هستند.

بازار خودرو به‌طور معمول توسط شرکت‌های خودروسازی، نمایندگان فروش و بازاریابان خودروها، فروشگاه‌های خودروهای دست دوم و افراد حقیقی که خودرو خود را به فروش می‌گذارند، تشکیل شده است. در این بازار عموماً مشتریان می‌توانند از انتخاب مدل، مشخصات فنی، قیمت و شرایط فروش مناسب برای خودرو خود استفاده کنند.

نکته قابل ملاحظه در برخی از این فراخوان‌ها این بود که خودروسازان به‌جای خودروهای مورد تقاضای ثبت‌نام‌کنندگان، همین خودروها را به اسم خودروهای جدید با اضافه‌کردن پسوندهایی مثل «ارتقا یافته» یا «اعداد و حروف انگلیسی»‌ به مشتریان پیشنهاد کردند.

مثلا تارا پلاس به‌جای تارا با افزایش قیمت حدودا ۲۰۰ میلیونی یا راناپلاس ارتقایافته به‌جای راناپلاس با ۹۵ میلیون افزایش قیمت از نمونه‌کارهای ایران‌خودرو است. سایپا هم به‌گفتهٔ مخاطبان به‌جای عرضهٔ شاهین دستی، نسخهٔ اتومات عرضه می‌کند که ۲۲۰ میلیون گران‌تر است.

البته سایپا امروز اعلام کرده جایگزینی شاهین اتوماتیک با دستی برای مشتریان اختیاری است. با این حال، سایپا در مورد زمان عرضهٔ شاهین دستی خبری نداده است.

منبع:تیترکوتاه

وبگردی

ارسال نظر

 
.